Çukurambar’a 275 milyon TL'lik teklif

TOKİ, Ankara Çukurambar'da üzerine rezidans, hastane, eğitim tesisleri ve AVM inşa edilebilecek arsayı 275 milyon 220 bin litaya sattı

Çukurambar’a 275 milyon TL'lik teklif

8 Ekim 2012   
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ), Ankara Çukurambar Mahallesi'ndeki 57 bin 788 metrekarelik arsayı rekor sayılabilecek bir fiyata sattı.
Gazi Üniversitesi'nce kampüs ve eğitim binalarının yapımı karşılığında TOKİ'ye devredilen arsa için düzenlenen ihaleyi, 275 milyon 220 bin lira gelir payı öneren Türkerler İnşaat Turizm Madencilik Enerji Üretim Ticaret ve Sanayi ile Gestaş İnşaat Ticaret ve Sanayi iş ortaklığı kazandı.
Konut, sosyal tesis, hastane ve ticari ünite yapılabilecek
Konut ve ticaret alanı olarak planlanan, ''29101 ada 18 parsel ve 29102 ada 5 parseldeki'' 57 bin 788 metrekare arsa için TOKİ'nin Bilkent'deki yerleşkesinde 28 Eylül'de düzenlenen ihaleye sektörün önde gelen firmaları katıldı. İhale ''Toplu Konut İdaresi Başkanlığı Satış, Devir, İntikal, Kiraya verme, Trampa, Sınırlı Ayni Hak Tesisi ve Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İhale Yönetmeliği'' kapsamında açık ihale usulüyle gerçekleştirildi.
İhale, yerli, yabancı inşaat firmalarına ve bunların kendi aralarında ya da finans kuruluşlarıyla yapacakları ortak girişimlere açık, ancak uluslararası bir ihale niteliğinde sayılmadı. Teklifler, Teklif Alma Şartnamesinin ilgili maddeleri esaslarına göre değerlendirilip, herhangi bir şartlı teklif kabul edilmedi.
Arsa satışı karşılığı gelir paylaşımı modeliyle ihaleye çıkarılan arsa üzerine rezidans ve alışveriş merkezi yapılabileceği gibi, ilgili kurum ve kuruluşların görüşleri alınarak, özel hastane ve eğitim tesisleri de inşa edilebilecek.
Ayrıca arsa üzerine ticari satış üniteleri, çok katlı mağaza, restoran, kafe, lokanta gibi işletmeler, özel spor tesisleri, yönetim binaları ve konut da yapılabilecek.