Çukurova Belediyesi 77.3 milyona arsa satıyor

Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı, toplam bedeli 77 milyon 314 bin TL olarak belirlenen 3 arsanın satışa çıkarıldığını duyurdu

Çukurova Belediyesi 77.3 milyona arsa satıyor

Çukurova İlçe Belediye Başkanlığı, mülkiyetinde bulunan üç arsa için satış kararı aldığını duyurdu. Söz konusu arsalar 77 milyon 314 bin TL'den satışa çıkarılacak.

Kapalı teklif usulüyle ihale
Çukurova Belediyesi'nden yapılan açıklamada, toplam değeri 77 milyon 314 bin TL'yi bulan aralar için ihaleye gidileceği belirtildi. 16 Eylül 2015 tarihinde Çukurova İlçe Belediyesi Encümen Salonu'nda gerçekleştirilecek ihalede "kapalı teklif usulü"nun kullanılacağı belirtildi. Çukurova Belediyesi Arsa Satış İhalesi 16.00'da başlayacak. 

Çukurova Belediyesi'nden açıklama
Çukurova Belediyesi, mülkiyeti belediyeye ait olan arsaların 2886 sayılı Devlet ihale Kanununun 35/a maddesine göre kapalı teklif usulü ile satışa çıkarılacağını açıkladı. İhaleyle ilgili olarak yapılan açıklamada, isteklilerden teklif metubu, geçici teminat bedeli makbuzu veya teminat mektubu, gerçek kişiler için nüfus cüzdanı sureti istendi. 

15 gün içinde onay ya da iptal
Posta ile müracaatların kabul edilmeyeceği ihalede, ihale kararının onayı ya da iptali hakkındaki karar da 15 gün içerisinde, üst yönetici tarafından değerlendirilecek. Yapılan açıklamada, basılı evrak bedelinin KDV dahil 250 TL olduğuna da yer verildi.