Cumhurbaşkanı'ndan Ak Saray açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan'a hareketi öncesinde 'Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı' ile ilgili bir açıklama yaptı

Cumhurbaşkanı'ndan Ak Saray açıklaması

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Türkmenistan'a hareketi öncesinde 'Yeni Cumhurbaşkanlığı Sarayı' ile ilgili bir açıklama yaptı. Konuyla ilgili gerekli açıklamaların Başbakanlık tarafından yapıldığını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, değişen dünyanın gerekliliklerine uygun, modern bir konutun önemine dikkat çekti.

Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 'konut' açıklaması
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Atatürk Orman Çiftliği ile ilgili olarak şu açıklamalarda bulundu: 'Bakın bu ülkede taş üstüne taş koyanlar var, ama yine bu ülkede taş üstüne taş koymayı hayal edemeyenler var. Bu tür yaklaşımların içinde bulunanlar bunlar artık tamamen eski Türkiye'de kaldı.

Özal'ı eleştirenler, onun uçaklarına bindi
Eski Türkiye'de araba yoksa yaya gidelim diyenler vardı. Allah rahmet etsin Özal geldi, başbakanlığa bir iki tane uçak aldı, ki onu ciddi manada eleştirenler hakaret edenler oldu. Ama o hakaret edenler sonra aynı uçaklara bindiler. Niye? Çünkü artık modern dünyada eğer büyüyecekseniz atılım içinde olacaksanız, dünya ile bir rekabetiniz olacaksa bir şeyler yapmanız lazım.

Atatürk Orman Çiftliği Cumhurbaşkanlığı Sarayı

Ama bunların böyle bir şeyi yok. Biz şu anda cumhurbaşkanlığı makamı için eğer böyle bir yeri yaptıysak, başlangıcımız başbakanlık makamı olarak adımı attık.

Başbakanlık makamı caddeye bakıyor
Ankara'daki başbakanlık makamının önü kendisine ait değildir, caddedir. Biz o cadde içinde hükümet başkanlarıyla tören yapardık. O gün trafik kesilirdi, törenlerimizi yapardık.

yani koskoca Türkiye cumhuriyetine sokağı kapa, caddeyi kapa orada tören yap, bu yakışır mı? Biz dünyanın her tarafını dolaşıyoruz. Buralar ülkenin itibar makamlarıdır. Herkes buraya bakarak kararını verir. Ama bunların böyle bir derdi yok. Bunlar eski Türkiye. Onun içinde bu adımı attık. sonrasında cumhurbaşkanlığı makamı olarak kullanalım, Çankaya ve mevcut yeri başbakanlık makamı olarak değerlendirelim dedik

Para konuları, 'duymaz uydurur' cinsinden
Parasal noktada bu açıklanan rakamların hepsi tabi farklı farklı rakamlar açıklıyorlar, bunlar duymaz uydurur cinstendir. Tüm hassasiyetlerimiz kullanılarak bu yatırım yapılmıştır. Şu andaki eser meydana gelmiştir. Daha orada yapılacak işler var. İnşaatlar devam ediyor. Bir tarafta camisi olacak halka açık, diğer tarafta konferans salonu olacak. Burayı böyle bir konsept olarak ele alıyoruz. Konutuyla, diğer yapılması gereken ilaveler var. bu devam edecek, olaya farklı bakan bir yeni Türkiye’nin yönetimi var.

Bu, şunun bunun değil sonunda Türkiye cumhuriyetinin demirbaş kaydına giriyor. Başka bir yere girmiyor. Bu konuyla ilgili kontrol mekanizmaları bellidir. Bir yanlış suiistimal varsa, bunu yakalar gereğini yapar.