Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kalkınma Bakanı'nın merceğinde

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ve bütçesine ilişkin olarak sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yürüteceklerini söyledi

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kalkınma Bakanı'nın merceğinde

Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, maliyetiyle ülke gündeminde düşmeyen Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili olarak sivil toplum örgütleriyle görüşmeler yapılacağını söyledi. Doğan, Mimarlar Odası ve Şehir Plancıları Odası ile görüşmelere başlanacağını vurguladı.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı sorunu
Cumhuriyet Gazetesi'nden Mahmut Lıcalı'nın sorularnı yanıtlayan Kalkınma Bakanı Müslüm Doğan, Cumhurbaşkanlığı Sarayı'nın Kalkınma Bakanlığı bütçesinden pay aldığı ve sarayın maliyetleri konusunu sonlandıracak bir çalışma yapılıp yapılmayacağı hususundaki bir soruya, halkın değerlerini kötüye kullanan zihniyete karşı mücadele verecekleri şeklinde bir yanıt verdi. Konuyla ilgili olarak sivil toplum ve meslek örgütleriyle birlikte çalışacaklarını belirten Doğan:

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kalkınma Bakanı'nın merceğinde

 

"Özellikle Mimarlar Odası'nın bu hususta önemli çalışmaları bulunuyor. Bu kurumun yanı sıra Şehir Plancıları Odası'yla da en kısa zamanda bir toplantı yapacağız. Bu durum aynı zamanda bir meslek adamı olarak izliyorum. Sonuçların kamuoyuna, bizim tarafımızdan bildirilmesinde yarar olduğunu düşünüyorum..." şeklinde konuştu. 

 

Cumhurbaşkanlığı Sarayı Kalkınma Bakanı'nın merceğinde

 

Yeşil Yol projesi ve sonrası
Söyleşide, Karadeniz'in tartışmalı Yeşil Yol Projesi ile ilgili olarak da açıklamalarda bulunan Doğan, boy kesit ve tartışmaya konu olan yerlerle ilgili bilgi istediğini ve yolun genişledikçe doğaya çok daha fazla zarar verdiğini belirten Doğan, Fırtına Vadisi Platfurmu ile de görüştüğünü ve konuyla ilgili olarak yerinde incelemelerde bulunacağını söyledi. Doğan, Yeşil Yol projesinin simge isimlerinden Havva ana ile de görüşeceğini açıkladı.