Cumhurbaşkanlığı Sarayı ne zaman ziyarete açılacak?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ne zaman ziyarete açılacak? Konu ile ilgili çalışmalarda son durum ne? İşte yanıtı…

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ne zaman ziyarete açılacak?

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ile ilgili son açıklama Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın’dan geldi. Peki açıklamaya göre, Cumhurbaşkanlığı Sarayı ne zaman ziyarete açılacak?

İbrahim Kalın’ın açıklamasına göre, sarayın vatandaşların ziyaretine açılması için gerekli çalışmalar büyük oranda tamamlanmış durumda. Önümüzdeki günlerde ziyaretlerin başlayacağının müjdesini veren Kalın, “Haftanın belli günlerinde, başvuru kabul sistemi içerisinde vatandaşlar Külliye'yi ziyaret edebilecekler” dedi.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’na dair…

Başkent Ankara’daki Atatürk Orman Çiftliği içerisinde inşa edilen saray, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2014 yılından itibaren kullanılıyor. 300 bin metrekarelik alan üzerinde yükselen sarayda; idari binadan Cumhurbaşkanı’nın kabullerini yapacağı binaya, misafirlerin ağırlanacağı komplekslerden kış bahçelerine, botanik parklara, kongre merkezine kadar çok sayıda bölüm bulunuyor.

Cumhurbaşkanlığı Sarayı ne zaman ziyarete açılacak?

 

Cumhurbaşkanlığı Camii’si de açıldı

Cumhurbaşkanlığı Sarayı’nın içinde inşa edilen cami de Temmuz ayında faaliyete geçti. Bodrum, namaz katı ve mahfil katından meydana gelen camide oturum alanı ise 5 bin 177 metrekare. Yükseklikleri 59.30 metre olan dört minaresi de bulunan cami halka açık. Cumhurbaşkanlığı Camii’sinde 3 bin kişi aynı anda ibadet edebilirken; Kocatepe ve Ahmet Hamdi Akseki’den sonra Ankara’nın en büyük 3. Camisi olma özelliğini de taşıyor.