Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul

ArkiPARC 2013’ün teması belli oldu. Gayrimenkul sektörünü bir araya getirecek etkinlik 10-11 Nisan 2013’de

Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul

13 Eylül 2012 / emlakwebtv
Arkitera Mimarlık Merkezi’nin “Kentsel Kalite için Diyalog” ana teması ile 10-11 Nisan 2013 tarihlerinde İstanbul, Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştireceği ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörü ve kamu arasında bilgi paylaşımını sağlayan kapsamlı bir platform olmayı hedefliyor.  Etkinliğin teması ise "Cumhuriyetin 100'üncü Yılına 10 Kala Gayrimenkul" olarak belirlendi.
Türkiye’nin gelecek vizyonunda ekonominin lokomotifleri arasında yer alan gayrimenkul sektörünün yaklaşımı büyük önem taşıyor. Kentler gelişirken altyapı ve ulaşım yatırımları, yeni konut alanları, sağlık ve eğitim tesislerine olan ihtiyaçlar artıyor. ArkiPARC 2013, gayrimenkul sektörünün ilerlemesi ve 2023 Türkiye'sinin gayrimenkul atılımlarının bugünden yapılmasında kamunun üstlendiği rolü gündeme getirecek.

10 kala: Büyüme Hedefleri
Gayrimenkul sektörü değişimi hızlandırmada da önemli bir katalizör görevini üstleniyor. Yeni yatırımların hangi alanlarda yer alacağı, kentlerin dönüşümünde üstlenilecek rol önümüzdeki on yılın gayrimenkul alanındaki çalışmaların temelini oluşturacak.
10 kala: Yeni Oyun
Kentsel gelişim alanında yeni oyuncular kimler? Vizyonları, amaçları ve stratejileri neler? Hangi yenilik ve finansal modeller daha yaşanabilir şehirleri mümkün kılar? Hangi uzun vadeli planlar yoluyla şehirin özel alanlarında da kamu çıkarlarını güvence altına alabilirsiniz? Ve belki de en önemlisi: Yeni yaklaşımlar geleceğin kentlerinin yaşam kalitesini nasıl değiştirecek? Gayrimenkul sektörünü harekete geçiren dinamikler ve yeni yasal düzenlemeler ArkiPARC 2013'te dünyadan örnekler ile gündeme gelecek.