Dağ Mühendislik projeleri peş peşe gelecek

1992 yılından bu yana inşaat sektöründe var olan Dağ Mühendislik, Konya’da başlayan macerasını İstanbul pazarına taşıdı. Kente 2.2 milyar liralık yatırım yapan şirket, önümüzdeki süreçte bu rakamla da nitelikli projelere devam etme kararı aldı

Dağ Mühendislik projeleri peş peşe gelecek

İlk inşaatını 1992 yılında Konya’da yapan Dağ Mühendislik hedef büyüttü. 2  yıl önce İstanbul gayrimenkul pazarına adım atan ve Bahçekent Flora projesi ile adını duyuran şirket, yeni projelerini peşi sıra satışa çıkaracak.

Dağ Mühendislik, 2016 yılında teslim etmeyi planladığı Bahçekent Flora’dan sonra diğer projeleri için kolları sıvadı. Şirket, sırasıyla Tual Bahçekent ile Tual Adalar projelerini satışa çıkaracak.

2 bin konut Bahçekent’e

Dağ Mühendislik Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Doğan Dağ, Bahçekent’te ikinci projelerine start vermeye hazırlandıklarını söyledi. Tual Bahçekent adı verilen proje, Emlak Konut GYO ile hayata geçirilecek. 2 bin konutun olacağı projede ayrıca okul, hastane, cami ve yurt olacak. Tual Bahçekent’in 2016 yılının Mart veya Nisan aylarında satışa çıkarılması hedefleniyor.

Tual Adalar 2 ay sonra satışta

Kartal’da yükselecek Tual Adalar’ın ise yaklaşık 2 ay sonra satışa çıkarılması planlanıyor. Tual Adalar Kartal’da toplam 570 konut yer alacak. Proje en geç Şubat ayında yatırımcısına tanıtılacak.

Sırada ne var?

3 projelerinin yatırım değerinin 2.2 milyar lirayı bulduğunu belirten Doğan Dağ, İstanbul’daki yatırımlarına devam edeceklerinin de müjdesini verdi. Şirketin fizibilite çalışmalarını yürüttüğü diğer projeleri ise Konya, Ankara ve İstanbul Avrupa Yakası’nda yer alacak.

‘Tual’ markasıyla büyüyecek 

Doğan Dağ, yatırımlarına ‘Tual’ markasıyla devam edeceklerini ifade etti. Bugüne kadar 2 milyon metrekareden fazla proje geliştirdiklerinin altını çizen Dağ, “Konya’da konut, hastane, AVM ve yurt binaları yaptık. İstanbul’da da 2 yıl önce Bahçekent Flora projesi ile girdik. Bundan sonra Tual markası ile yolumuza devam edeceğiz. Markamızı tüm Türkiye’ye götüreceğiz” diye konuştu.