Dağ Mühendislik'ten İstanbul'a 2.2 milyarlık yatırım

Konya'da hayata geçirdiği projelerle dikkat çeken Dağ Mühendislik, Bahçekent Flora projesinin ardından İstanbul'da inşa edeceği yeni projeleri için hazırlıklarını tamamladı

Dağ Mühendislik'ten İstanbul'a 2.2 milyarlık yatırım

1992 yılından bu yana inşaat sektöründe faaliyetlerini sürdüren Dağ Mühendislik, Bahçekent Flora projesinin ardından İstanbul'da hayata geçireceği yeni projeleri için de çalışmalarını tamamladı. Eş zamanlı olarak 3 proje birden inşa etmeye hazırlanan firma, söz konusu üç proje için 2.2 milyar liralık yatırım yapacak.

Dağ mühendislik yeni projeler için hazırlıklarını tamamladı
Bugüne kadar gerçekleştirdiği 8 bin konut üretimiyle dikkat çeken Dağ Mühendislik'in Yönetim Kurulu Başkanı Doğan Dağ, gerçekleştirilen metrekare inşaatının ise 2 milyon metrekareyi bulduğunu açıkladı. Dağ, ülke genelinde büyüme politikaları doğrultusunda İstanbul pazarına Emlak konut güvencesi ile hayata geçirilen Bahçekent Flora ile giriş yaptıklarını da hatırlatarak:

"Hem ülke ekonomisine katkıda bulunacak yatırımlar yapıyoruz, hem de hedeflerimizi biraz daha yükselttik. Bahçekent Flora’da bitmek üzere olan bin konut, 260 ticari alan var. " dedi.

Dağ Mühendislik'ten İstanbul'a 2.2 milyarlık yatırım

Tual Adalar ve Tual Bahçekent projesi 
İstanbul-Kartal'da hayata geçirilen Tual Adalar projesinde 570 konutun yer alacağını; ayrıca 2016 yılı Mart-Nisan aylarında da Tual Bahçekent projesinin gerçekleştirileceğini belirten Dağ, bu projede de yaklaşık 2 bin konut, 1 adet özel hastane, 2 özel yurt ve ticari ünitelerin yer alacağını belirtti.Dağ bu üç projenin toplam değerinin 2.2 milyar düzeyinde olacağını da sözlerine ekledi. 

Dağ Mühendislik vizyonu: "En güvenilik inşaat şirketi olmak"
Dağ, öz kaynakları ile proje geliştiren ve üreten bir şirket olarak inşaat sektöründe "güven" olgusunu önemsediklerini ve ailelerin en güvendiği inşaat şirketi olmak yolunda da emin adımlarla ilerlediklerini vurgulayarak:

"Satış sonrası sunduğumuz hizmet anlayışını İstanbul’da da sürdürerek, istikrar, güven, şeffaflık, kalite gibi değerlerin sadece sözden ibaret olmadığını göstermek istiyoruz." ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Dağ Mühendislik
Proje Bilgisi: Tual Adalar