Daha iyi bir Türkiye için; IDME

Türkiye’nin ilk afet yönetimi fuarı olma özelliği taşıyan “IDME – Uluslararası Afet Yönetimi Fuarı ve Konferansı Trio İstanbul tarafından İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek

Daha iyi bir Türkiye için; IDME

21 Ağustos 2013 / emlakwebtv
Türkiye, afetler ve sonrasındaki acı tecrübeler söz konusu olduğunda ilk akla gelen ülkelerden biri. Türkiye’de ilk kez Trio İstanbul tarafından organize edilen, T.C Başbakanlık Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı – AFAD ve T.C. Sağlık Bakanlığı’nca desteklenen; “Çok geç olmadan!” sloganıyla da hayata geçirilen 2. Afet Yönetimi Fuarı/Konferansı” bu yıl 28-30 Ağustos 2013 tarihleri arasında Yeşilköy, İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleştirilecek… Dünya çapında bir insani yardım kuruluşu olan İngiltere merkezli Al Khair Foundation’un da ana sponsorluğunu üstlendiği ve ülkemizde de afet alanında faaliyet gösteren birçok sivil toplum kuruluşunca desteklenen konferansın bu yıl ki teması: “Küresel Tehdit, Yerel Tecrübeler: Afet Yönetiminde Sürdürülebilirlik”

Konuk konuşmacılar farklı oturumlarda farklı konuları gündeme getirilecek
Ekonomi Bakanı Zafer Çağlayan’ın açılış konuşması ile başlayacak fuar süresince gerçekleştirilecek konferans sırasında uzman yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak. Konuk konuşmacılar farklı oturumlarda farklı konuları gündeme getirilecek.
Ayrıca, konferanslar dışında afet öncesi, sonrası yapılacaklar konusunda bilgilendirmeler de yapılacak. Fuarı gezen ziyaretçiler hem bilgilenme hem de afet sırasında kullanılan ekipmanları yakından görme fırsatı bulacaklar.

Fuarın stratejik ortağı “Kimse Yok mu Derneği”nin yanı sıra AKA, GEA, AKUT, TRAC, LİDAM, NESAR, ACAT, Boğaziçi Üniversitesi Kandilli Rasathanesi ve İTÜ Afet Yönetimi Uygulama Araştırma Merkezi de fuara katılan diğer sivil toplum kuruluşları arasında yer alacak.