Dahi Bellek İstanbul’u resmediyor

Tahincioğlu Gayrimenkul, Palladium Tower açılışı nedeniyle “dahi bellek” Stephen Wiltshire’ı Türkiye’ye davet etti. Wiltshire, 45 dakika boyunca helikopterle gezdiği İstanbul‘u 5 gün boyunca dev bir tuvale çizerek

Dahi Bellek lakaplı İngiliz boyama sanatçısı Stephen Wiltshire, Palladium Tower açılışı nedeniyle , Tahincioğlu Gayrimenkul’ün davetlisi olarak ilk kez Türkiye’ye geldi. Bugüne kadar Roma, Hong Kong, New York gibi birçok kenti resmeden Wiltshire, şimdi de İstanbul’un resmini çizerek, İstanbullular’a armağan edecek.

3 yaşında otistik tanısı konulan ve 5 yaşında resim yapma yeteneği keşfedilen Wiltshire, 8 yaşında hayali olarak şehir çizimleri yapmaya başladı. binalar, insanlar, cadddeler, trafik, koşuşturma, gökdelenler.. Büyük şehirleri resmetmeyi çok sevdiğini söyleyen sanatçı, 45 dakikalık helikopter turu sonrası hafızasına kazıdığı İstanbul manzarasını, dev tuvale 5 gün boyunca resmedecek. Dahi Bellek Stephen Wiltshire’ın bu olağan üstü performansı 24-28 Eylül tarihleri arasında Palladium AVM’de canlı olarak izlenebilecek.

Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Stephen Wiltshire ile buluşmalarını anlattı
Palladium Tower’ın ekim ayında kapılarını açacak olması nedeniyle İstanbul halkına özel bir armağan vermek istediklerini vurgulayan Tahincioğlu Gayrimenkul Yönetim Kurulu Başkanı Özcan Tahincioğlu, Stephen Wiltshire ile Palladium Tower projesi için buluşmalarını şöyle anlattı.

Çeşitli yerlerde sergileyerek mümkün olduğunca fazla İstanbullunun bu dahi yeteneğe şahit olmasını istediklerini belirten Tahincioğlu, nihayetinde de bu resmi İstanbul Büyükşehir Belediyesine armağan edeceklerini belirtti.