Danca, Serdar Kaya ile anlaştı

Üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden Hollanda ortaklı oturma grubu üreticisi Danca Türkiye, mobilya sektöründe 38 yıllık deneyime sahip Serdar Kaya ile el sıkıştı

Danca, Serdar Kaya ile anlaştı

05 Kasım 2013 / emlakwebtv
2001 yılından bu yana Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD ve Ortadoğu’ya da toplam üretiminin yüzde 90’ını ihraç eden Hollanda ortaklı oturma grubu üreticisi Danca Türkiye, mobilya sektöründe 38 yıllık deneyime sahip Serdar Kaya ile el sıkıştı. Koleksiyon Mobilya, Tuna Ev, Doğtaş, Kale Mobilya ve AHK interiors gibi sektörün en büyük şirketlerinde üst düzey yönetici olarak yer alan Kaya, Danca Türkiye'nin CEO'su oldu.

Danca, tanınmış markalara üretim yapıyor
1997 yılında Hollanda’da kurulan ve kurulduktan dört yıl sonra üretim merkezini Bursa'ya taşıyan Danca, ilk mağazasını geçen yıl Danca Ev/Home adıyla Manavgat'ta faaliyete geçirdi. Modüler ve giydirilebilir oturma gruplarında yoğunlaşan ve uluslararası çapta ünlü tasarımcılarla çalışan Danca, tanınmış markalara da üretim yapıyor. Bursa'da ürettiği oturma gruplarını Hollanda, Almanya, Avusturya, Belçika, İsviçre gibi dünyanın dört bir yanındaki ülkelere ihraç eden firma, Avrupa ülkelerinin yanı sıra ABD ve Ortadoğu'da bulunan ülkelere de sipariş üzerine üst segmentte üretim yapıyor.

Yılın yöneticisi seçildi
Bursa’da bulunan teknolojisi yüksek üretim tesisinde, ayda ortalama 2.000 oturmalık kanepe/koltuk üreten Danca, markasını hem mağazalaşarak hem de bünyesine kattığı deneyimli yöneticilerle güçlendiriyor. Koleksiyon Mobilya, Tuna Ev, Doğtaş, Kale Mobilya ve AHK Interiors gibi sektörün en büyük şirketlerinde üst düzey yönetici olarak yer alan Serdar Kaya, bugüne kadar üretim, satış ve pazarlama, planlama ve yönetim organizasyonları alanlarında çeşitli çalışmalar yürüttü. Toplam kalite, kurumdaşlık, liderlik ve yöneticilik konularında mesleki eğitimler alan Kaya, 1998 yılında Tekirdağ GYİAD tarafından "yılın yöneticisi" seçildi.