Danfoss Türkiye ICCI Fuarı’nda!

Danfoss Türkiye ICCI Fuarı’nda, enerji verimliliği ve konfor sunan ürünleri ile sistem çözümlerini tanıtacak

Danfoss Türkiye ICCI Fuarı’nda!

Danfoss Türkiye, enerji sektörünün önde gelen yerli ve yabancı aktörlerini bir araya getiren ICCI Fuarı’na katılıyor. Danfoss Türkiye, 5 – 8 Mayıs 2015 tarihleri arasında sürecek fuardaki standında, başta Daire Giriş İstasyonları ve Termostatik Radyatör Vanaları olmak üzere enerji verimliliği ve konfor sunan ürün ve sistem çözümlerini tanıtacak. Kullanıldıkları yerlerde yüzde 60’a varan oranlarda enerji tasarrufu sağlayan Danfoss ürünleri, çevre teknolojilerine yönelik fuarda proje sahipleri, mimarlar, mühendisler ve inşaat sektörü yatırımcılarının ilgi odağı olacak.

Daire istasyonları ile son kullanıcılar, daha az fatura ödüyor
Merkezi ısıtma sistemi kullanan binalarda, daire içlerine; ısıtma ve kullanım amaçlı dağıtılan sıcak suyun, enerji verimliliği sağlayarak konforlu biçimde tüm binaya dağıtılmasını sağlayan Danfoss Daire İstasyonları, özellikle çok daireli apartmanlar ve ofis uygulamalarında ciddi ölçüde avantaj yaratıyor. Sıcak su üretimi ve ısıtma için 360 derece ısı transferi çözümü olan Daire İstasyonları, yenilenebilir enerji dahil, tüm diğer ısı kaynaklarından yararlanarak anında sıcak su üretimini gerçekleştiriyor. Danfoss Daire İstasyonları’nın en önemli özellikleri arasında; ısıtma ve kullanım sıcak suyu sisteminin, fark basınç kontrolünü ve enerji tüketiminin doğru ölçülmesini sağlaması yer alıyor. Daire girişlerine konumlandırılan istasyonlar, bireysel ihtiyaçlara göre de ayarlanarak, kullanılan enerjinin kontrol altına alınmasını sağlayarak faturalarda ciddi oranda düşüşe neden oluyor. 

Danfoss Termostatik Radyatör Vanası (TRV) ile daha konforlu bir yaşam
Termostatik Radyatör Vanası da (TRV) Danfoss Türkiye’nin ICCI Fuarı’nda tanıtacağı bir diğer ürünü olarak stanttaki yerini alacak. ‘Otomatik Radyatör Vanası’ olarak adlandırılan TRV, radyatörlü ısıtma sistemlerinde radyatör vanalarının yerine kullanılıyor. Manuel olarak kumanda edilebilme özelliğine sahip bulunan TRV; oda sıcaklığının istenilen seviyeye ayarlanması, sabit tutulması ve istenildiğinde yeniden ayarlamasına imkan tanıyor. İçerisindeki mekanizma sayesinde; oda sıcaklığını istenilen değerde sabit tutmak için radyatöre giden suyun miktarını otomatik olarak ayarlayan TRV, bu sayede konforlu yaşam alanlarının oluşmasını da sağlıyor.