Danimarkalı Bakandan Altınoran’a ziyaret

Danimarka Bakanı Nick Hækkerup, geldiği Ankara’da, Danimarkalı yalıtım firması ROCKWOOL ürünlerinin kullanıldığı Altınoran’ın şantiyesini ziyaret etti

Danimarkalı Bakandan Altınoran’a ziyaret

25 Eylül 2013 / emlakwebtv
Danimarka Ticaret ve Avrupa İşleri Bakanı Nick Hækkerup Türkiye ile ticari ilişkileri geliştirmek ve AB ilişkilerini konuşmak üzere ülkemizi ziyaret etti. Danimarkalı Bakan, dünya yalıtım pazarının ilk üç oyuncusundan biri olan Danimarkalı ROCKWOOL’un yalıtım ürünlerinin kullanıldığı Türkiye’deki en önemli konut projelerinden biri olan Sinpaş Altınoran projesini yerinde inceledi. Taş yünü; inşaatlarda ısı yalıtımına ek olarak, ses yalıtımı ve olası bir yangında önemli bir güvenlik unsuru niteliğini taşıyor. Taş yünü ayrıca doğal malzeme kullanılarak üretilmesiyle de öne çıkıyor.

Altınoran projesini gezen Danimarkalı Bakan; ROCKWOOL ürün uygulamasını da izledi
ROCKWOOL Türkiye ve Güneydoğu Balkanlar Genel Müdürü Hans Schreuder, ROCKWOOL Türkiye Direktörü Taner S. Şahin ve Sinpaş Yapı, Ankara Projeleri Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Gülalioğlu ile birlikte projeyi gezen Danimarkalı Bakan; ziyareti sırasında ROCKWOOL ürün uygulamasını da izledi.

Türkiye’nin en büyük mantolama projesi
Çankaya Oran’da 1 milyon 850 bin metrekare alan üzerine kurulan ve ilk bölümü 2 bin 647 konuttan oluşan Sinpaş Yapı’nın doğa ve modern yaşamı bir araya getiren anlayışıyla tasarladığı Altınoran’da; yalıtım konusuna çok önem verildi. Yalıtım ve mantolama sürecinde taş yünü tercih eden Sinpaş, taş yününün dünya devi ROCKWOOL ile işbirliği yaptı. Toplam 1,5 milyon m2 (yaklaşık 136 futbol sahası büyüklüğünde) taş yünü kullanımı ile Altınoran, Türkiye’nin en büyük taş yünü mantolama projesi olarak dikkat çekiyor.

Gülalioğlu: “Ankaralılara binlerce konutluk yeni bir yaşam alanı sunmak için 7/24 saat çalışıyoruz”
Sinpaş Yapı, Ankara Projeleri Genel Müdür Yardımcısı Bahadır Gülalioğlu ise “Türkiye’nin dört bir yanında geliştirdiği temalı konut projeleri ile 40 yıldır gayrimenkul sektörünün öncü şirketi olan Sinpaş Yapı olarak, en güvenli inşaat ve yapı sistemleriyle her bir detayı titizlikle ele alarak binlerce ailenin hayatına değer katıyoruz.. Türkiye’nin en büyük temalı konut projesi olan Altınoran’da, 2000 kişilik dev kadromuzla Ankaralılara binlerce konutluk yeni bir yaşam alanı sunmak için 7/24 çalışıyoruz. Sinpaş Yapı’nın yaklaşık 40 yıllık bilgi birikimi ve deneyiminin en önemli eseri olarak öne çıkan Altınoran’da en iyilerle işbirliği yaptık. Mantolama ve yalıtım konusunda ise taş yününün önde gelen markası olan ROCKWOOL’u tercih ettik. Altınoran ile başlayan işbirliğinin devam etmesini temenni ediyoruz” diyerek, Sinpaş Yapı ile ROCKWOOL arasındaki işbirliğinin önemine dikkat çekti.

Dünya taş yünü pazarının lideri ROCKWOOL’un, Türkiye ve Güneydoğu Balkanlar Genel Müdürü Hans Schreuder Türkiye’ye verdikleri önemin altını çizerken; “ROCKWOOL olarak global büyüme stratejimiz içerisinde 60 milyon m2 ile Avrupa’nın en büyük ETICS mantolama pazarı olan Türkiye stratejik öneme sahip. Mantolama pazarı içerisinde taş yününün payı ise %2-2,5 civarında. Global gücümüz ve sahip olduğumuz bilgi birikimi ve deneyimle Türkiye pazarını geliştirmek ve taş yünü pazarının payını büyütmek istiyoruz. Tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de iddialıyız. Sinpaş’ın böylesine önemli bir projede bizi tercih etmiş olması memnuniyet verici. Sinpaş-ROCKWOOL işbirliğinin devam etmesini diliyoruz” dedi.

Şahin: “Türkiye’de yalıtım konusuna ısı kaybı ve enerji verimliliği açısından yaklaşılıyor”
Yalıtımın Türkiye’de henüz gelisme evresinde olduğunu ve ciddi bir iş olduğunu ifade eden ROCKWOOL Türkiye Direktörü Taner S. Şahin ise “Türkiye’de yalıtım konusuna ısı kaybı ve enerji verimliliği açısından yaklaşılıyor. Taş yünü, yalıtımda ısı yalıtımına ek olarak, ses yalitimi ve yangın güvenliği açısından da vazgeçilmez bir unsur. Taş yünü ayrıca doğal malzemeler kullanılarak üretilmesiyle öne çıkıyor. Sinpaş Yapı, Türkiye’nin en büyük taş yünü mantolama projesi için üstün özellikleri nedeniyle ROCKWOOL’u seçti. Dünya lideri ROCKWOOL, Türkiye’deki gücünü göstermeye şimdiden başladı. Bu, bizim için henüz başlangıç” dedi.

Altınoran hakkında detaylı bilgi için: www.sinpasaltinoran.com.tr

Proje Bilgisi: Altınoran