DAP 2015’te 700 milyon TL’lik yatırım için kolları sıvadı

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2015’te 700 milyon TL’lik yatırım yapacaklarını açıkladı.

DAP 2015’te 700 milyon TL’lik yatırım için kolları sıvadı

2014 yılında İstMarina ve DAP Vadisi projelerinin lansmanını gerçekleştiren DAP Holding, yıl içinde European Property Awards tarafından Londra'da düzenlenen ödül töreninde şu ana kadar hiçbir şirketin alamadığı kadar çok sayıda ödüle layık görüldü. Şirket, 8 farklı projesiyle 15 ödülün sahibi oldu.

Birinci işlerinin gayrimenkul geliştirmek olduğuna dikkat çeken DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, "Satın aldığımız arazi neye uygunsa, konumuna ve araştırma raporlarına göre karar veriyoruz. AVM'ye uygunsa AVM, rezidansa uygunsa rezidans, ofise uygunsa ofis yapıyoruz. Kendimizi ofisle veya konutla sınırlandırmıyoruz; AVM'ler, oteller, karma projeler daha farklı konseptler geliştirebiliriz" diye konuştu. 2015'te ise yaklaşık 700 milyon TL'lik bir yatırım yapacaklarının haberini veren Ziya Yılmaz, yıl içinde 3 yeni projeyi lanse edeceklerini duyurdu.

Sektörde harekete devam
2015 yılında inşaat sektöründe son yıllarda görülen hareketliliğin devam edeceğine vurgu yapan Ziya Yılmaz, "Mütekabiliyet yasaları sektörümüz açısından büyük önem arz ediyor. Eskiden satışlar Mart-Haziran ve Eylül-Aralık aylarına sıkışırdı. Birkaç yıldır tüm seneye yayıldığını görüyoruz. 2015 yılında da aynı şekilde devam edeceğini düşünüyorum" şeklinde konuştu.