DAP’tan Kartal’a ‘Bonus’ yatırım

DAP Holding, Kartal’daki İstmarina projesinde 1463 bağımsız bölümün 1036 tanesini satışını gerçekleştirdi. Şirket, 700 milyon TL değerinde 3 yeni proje için de kolları sıvadı

DAP’tan Kartal’a ‘Bonus’ yatırım

28 Kasım 2014 / Posta Gazetesi

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, gayrimenkul sektörü ve DAP Holding'in çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulundu. Ziya Yılmaz, Maltepe ve Kartal'ın yenilenen siluetinde, DAP Yapı'nın hayata geçirdiği projelerin önemli rol oynadığına vurgu yaptı. Yılmaz, Dragos Royal Towers, DAP Royal Center, Dalga Kule, Burgu Kule, Tango Kule ve Vazo Kule'nin ardından İstMarina'nın Kartal'ın merkezini oluşturacağını dile getirdi.

Şirketin İstMarina projesinde satışlar devam ederken, 1463 bağımsız bölümden 1036 tanesinin satışı tamamlandı. Projeden toplam 2 milyar TL'lik ciro bekleniyor. Vadedilen işler dışında bölgeye değer katacak projeler de ürettiklerinin altını çizen Yılmaz, "İstMarina'ya 2 adet, 30 milyon TL değerinde köprü yapıyoruz. Tren yolu ve sahil yolu üzerinden geçen köprülerin toplam uzunluğu 380 metre olup E5 ve E6'yı sahil yoluna bağlayacak. Ayrıca köprüleri kavşakla tamamlayacağız" diye konuştu.

DAP'tan 3 yeni proje
2015 yılında da yoğun bir şekilde çalışmaya devam edeceklerini belirten DAP'ın patronu Yılmaz, "2015'te yaklaşık 700 milyon TL'lik yatırım yapacağız. 3 yeni projeyi lanse edeceğiz. Yeni projelerimizi Dragos, Kartal ve Taksim bölgelerinde hayata geçireceğiz" dedi.

Kartal'a 30 milyonluk altyapı
Kartal-Maltepe hattında yer alan projelerin bulunduğu bölgenin alt yapısını da üstlendiklerini ifade eden Ziya Yılmaz, "Bölgede 6.5 km uzunluğunda asfalt yol yaparak, aydınlatması, tabela ve çizgi çalışmaları dahil teslim edeceğiz. Bu kapsamda; 8,5 metre genişliğinde, 500 metre uzunluğunda dere ıslahı, Sahilyolu altından geçen 100 metre uzunluğunda altgeçit imalatı, kanalizasyon ve drenaj, yağmur suyu borulamaları, yaklaşık 13 bin metrelik elektrik hattı kablosunun döşenmesi, 16.500 metre Telekom borusu ve 300 metre doğalgaz hattının döşenmesi ile birlikte projelerimizi kusursuz biçimde tamamlayacağız. Şantiyelerimizde; 3000'i içeride ve 7000'i dışarıdan olmak üzere 10.000 kişi çalışıyor" dedi.