DAP Yapı 11 ayda 1 milyar ciro barajını aştı

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz 2017'nin DAP Yapı için özel bir yıl olduğunu belirterek: "Cumhuriyet tarihimizin en büyük satış başarısını yakaladık..." dedi.

DAP Yapı 11 ayda 1 milyar ciro barajını aştı

1 milyar TL'lik ciro seviyesini aşan DAP Yapı, yatırımcının yoğun ilgisiyle karşılaşılan "topraktan senetle satış kampanyasını" 19 Aralık'a kadar uzatma kararı aldı. DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2017 yılının DAP Yapı için çok özel bir yıl olarak hatırlanacağını söyledi. 

DAP Yapı'dan Cumhuriyet tarihinin en büyük satış başarısı

Türkiye gayrimenkul sektörünün satış rekorları kırmaya ve ülkede istikrarın devam etmesi adına hükümet tarafından alınan önlemlerle daha da ileriye gitmeye devam ettiğini söyleyen Ziya Yılmaz: Sorumluluğumuzun farkındayız ve bu sebepten dolayı her zaman söylediğimiz gibi bugünün değil geleceğin projelerini üretiyor, iddialı projelere imza atıyoruz. 2017 yılında belki de Cumhuriyet tarihimizin en büyük satış başarısını yakaladık." ifadelerini kullandı. 

11 ayda 1 milyar 20 milyon TL'lik ciro

2017 yılına hızlı bir giriş yaptıklarını ve başta çadır kampanyaları olmak üzere dikkat çekici rakamlara ulaştıklarına vurgu yapan Yılmaz: "Çadır kampanyaları ile önemli rakamlara ulaştık; ciromuz 11. ayda 1 milyar 20 milyon TL oldu." dedi.  DAP Yapı'nın teslimler için daire sahiplerini aradığını ve günde yüz kişiye randevu verdiklerini de söyleyen Ziya Yılmaz, özellikle topraktan satın alınan bazı ünitelerde yüzde 250'lere varan prim seviyelerine ulaşıldığına dikkat çekti. Yılmaz, yalnızca altyapısı için 45 milyon TL yatırım gerçekleştirdikleri projeler bulunduğunu ve İstMarina AVM'de ise sona yaklaşıldığını hatırlatarak: "İstMarina AVM muhteşem manzarası, gurme restoranları ile başta bölge halkı olmak üzere İstanbulluların hatta turistlerin uğrak noktası haline gelecek. İstMarina AVM’de ulusal ve uluslararası birçok marka hizmet verecek. " şeklinde konuştu. Ziya Yılmaz, İstMarina AVM'nin 2018 yılının ilk çeyrek döneminde hizmete açılmasının planlandığını da sözlerine ekledi. 

 

DAP Yapı 11 ayda 1 milyar ciro barajını aştı

 

Olumsuzluklara rağmen gerçekleşen başarı hikayesi

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, özellikle son iki yıl içinde çok sayıda olumsuzluk yaşandığını buna karşın ekonomik anlamda güçlü bir şekilde gelişimin sürdüğünü belirterek, Türkiye ekonomisinin yüzde 11.1'lik üçüncü çeyrek büyümesi ile birlikte orta vadede büyümenin 2017 yılı genelinde yüzde 5.5 olarak gerçekleşeceğine dikkat çekti. Türkiye ekonomisinin büyümesini sürdürdüğünü ve olumlu gidişatın artarak süreceğine dair inancını koruduğunu belirten Ziya Yılmaz: "Altyapı yatırımlarının, eğitim ve sağlık imkanlarına erişimin artırılması, finansal kapsayıcılığın ve işgücü piyasasında esnekliğin sağlanması büyük önem arz ediyor. Gayrimenkul sektörünü diğer sektörlerden ayrı tutmamak gerekiyor. Sektörümüzün yaklaşık 240 sektörle bağlantısı bulunuyor. Her alanda gerçekleştirilen yatırımlar tüm sektörleri tetiklediği gibi istihdama da doğrudan katkı sağlıyor" ifadelerini kullandı. 

2018'de hedefleri büyütmek

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 2018 yılından beklentilerinin yeni yatırımlar vedaha çok istihdam olduğunu, inşaat sektörünün çok sayıda sektörü doğrudan ve dolaylı yollardan cen veren bir sektör niteliği taşıdığını da belirterek: "İnşaat sektöründen meydana gelen daralma çok sayıda alt sektörü de etkileycek. Bu da ekonomik büyümenin toparlanmasında gecikmeye yol açacaktır..." yorumunda bulundu. Geçen aylarda lansmanı gerçekleştirilen DAP İzmir projesi ile birlikte İstanbul dışındaki ilk yatırımlarını İzmir'de gerçekleştirmiş olduklarını da hatırlatan Yılmaz: "Çeşme’de denize sıfır çok lüks bir proje daha geliştireceğiz. İzmir’de önümüzdeki süreçte 3 milyar TL’lik en az üç proje hedefliyoruz. Çeşme, Maslak, Beykoz ve Pendik’te de yeni projelerimizin çalışmaları devam ediyor..:" ifadelerini kullandı. 

Firma Bilgisi: Dap Holding
Proje Bilgisi: istmarina avm