DAP Yapı’dan Taksim’e rezidans

Dap Yapı, 2013’ü 2014’e bağlayan süreçte 7 yeni projenin startını vermeye hazırlanıyor. Şirket, yeni projelerinden birini de Taksim’de yükseltecek

DAP Yapı’dan Taksim’e rezidans

08.11.2013 / Posta Gazetesi

Yeni projelerini hayata geçirmeye hazırlanan DAP Yapı, adres olarak Avrupa yakasında Taksim ve Çağlayan’ı, Asya yakasında ise Kartal-Maltepe bölgesini tercih etti. Projelerin toplam hacmi de 3 milyar TL’yi bulacak.

Kartal’da hayata geçireceği karma projenin ardından Maltepe sahilde ve Kartal E5 üzerinde iki adet rezidans projesinin inşaatına başlayacak olan DAP Yapı, Çağlayan’da ise üç yeni ofis projesini devreye alacak. Şirket, 2014’ün ilk çeyreğinde de Taksim’de bir rezidans inşa edecek.

“Kartal’a ikinci merkez”

Geçtiğimiz aylarda Emlak Konut GYO’nun ihalesine katılarak Ağaoğlu ile ortaklaşa satın aldıkları arsada dev bir proje geliştiren DAP Yapı, Aralık ayı itibarıyla projenin satışını başlatacak. “Kartal’ın ikinci merkezi” olarak nitelendirilen projenin içinden hızlı tren geçecek ve önünde marinası bulunacak. Karma konsept paralelinde hastane, okul, AVM gibi unsurların yer aldığı proje, konut ve ofis alanlarıyla birlikte yaklaşık 10 bin kişilik popülasyona hitap edecek.

Firma Bilgisi: Dap Yapı