DAP Yapı Dubai Cityscape Fuarı'nda

DAP Yapı Dubai Cityscape Global 2014 Fuar’ında Kartal sahilinde gerçekleştirmekte olduğu İstMarina’yı Körfez Bölgesi yatırımcılarıyla buluşturmaya hazırlanıyor

DAP Yapı Dubai Cityscape Fuarı'nda

Dünya çapında 200’dan fazla gayrimenkul şirketinin Türkiye’den ise 32 Türk firmasının katıldığı, bölgenin ve dünyanın çekim merkezi konumunda olan Dubai Cityscape Fuarı 21- 23 Eylül tarihleri arasında Dubai’de gerçekleşiyor. Fuara ilk kez katılan DAP Yapı, TOKİ iştiraki Emlak Konut GYO A.Ş. iş birliği ile Kartal sahilinde gerçekleştireceği yeni karma yaşam projesi İstMarina’yı Orta Doğu’nun önde gelen yatırımcılarıyla buluşturacak.

İlk kez katıldıkları Dubai Cityscape Fuarı ile ilgili bir açıklama yapan DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz:

'Uluslararası şirketler tarafından yapılan anketlere göre Türkiye, bugün gayrimenkul sektöründe, gelişen ülkeler arasında ilk 10’da yer alıyor. Gayrimenkul sektörünün kalbinin alttığı İstanbul ise siyasal ve ekonomik istikrar sayesinde zaman içinde bir yatırım üssü haline gelmiş durumda. Ülkemizi uluslararası arenada temsil edecek ve İstanbul'un en güzel arazisinde yükselen bir başyapıt olan İstMarina’yı Ortadoğulu yatırımcıları ile buluşturacağız. Dubai Cityscape Fuar’ında ülkemizi temsil edecek olan 32 gayrimenkul şirketinden biri olmaktan dolayı kıvanç duyuyoruz.' dedi.

Orta Doğu yatırımcısının Türk gayrimenkul sektörü için çok önemli olduğunu ifade eden Yılmaz sözlerine şöyle devam etti: 'Bir yabancının başka bir ülkeye taşınıp yerleşmesi, orada yaşamaya başlaması ve alışması için daha uzun zaman gerekir. Biz bu anlamda Dubai Cityscape Fuarı’nı yabancı yatırımı ülkemize çekmek anlamında doğru bir adım olarak görüyoruz. Ülkemize gelen her turist, gönüllü bir turizm elçisi olduğu gibi, ekonomik anlamda kazanç vaat eden bir kaynaktır; ülkeye de döviz kazandırır. Kazanılan döviz İstanbul’u ve ülkemizi daha değerli kılar'.

 

Firma Bilgisi: Dap Yapı