Dap YAPI’nın stokları tükendi

Dap Yapı, geliştirdiği tüm konut ve ofis projelerinin satışını tamamlayarak 2014’e neredeyse stoksuz girmeye hazırlanıyor.

Dap YAPI’nın stokları tükendi

20.12.2013 / Posta Gazetesi 

Dap Yapı, geliştirdiği tüm konut ve ofis projelerinin satışını tamamlayarak 2014’e neredeyse stoksuz girmeye hazırlanıyor. Konut ve ofis projelerini söz verdiği tarihten önce tamamlayan Dap Yapı’nın çoğu geçtiğimiz yıl başlayan inşaatları da bitme aşamasına geldi.

Şirketin Kartal Maltepe’de hayat verdiği Royal Center, Dalga, Burgu, Tango ve Vazo Kule ilginç tasarımlarıyla dikkat çekiyor. Kentsel dönüşüm kapsamında yıldızı parlayan bölgenin, özellikle sahil şeridindeki düzenlemelerin de etkisiyle yatırımcıyı kendisine çektiğini anlatan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, “Raylı sistemin gelmesiyle kolay ulaşım avantajını elde eden ilçe, muhteşem Adalar manzarasıyla kusursuz bir lokasyon sergiliyor” dedi.  

‘Kartal’da fiyatlar katlanacak’

Dünya ölçeğinde projelerin üretildiği Kartal-Maltepe bölgesinin, marinası, Adliye Sarayı, hizmet ve kültür alanlarının yanında nitelikli konut siteleri ile insanların yaşamak ve çalışmak için can atacağı bir cazibe merkezine dönüştüğünü söyleyen Ziya Yılmaz, İstanbul’un giriş bölgesi olması nedeniyle yakın çevresiyle birlikte giderek gelişen bölgede edinilen gayrimenkullerin değerlenerek, önümüzdeki 7-8 yıl içerisinde katlanarak artacağı öngörülüyor” diye konuştu.

‘Yüzyılın projesi geliyor’

Kartal’da, Ağaoğlu ile birlikte yeni bir projeye başlayacaklarını sözlerine ekleyen Ziya Yılmaz, “İçinde okul, alışveriş merkezi, hastane, rezidans, ofis ve cami gibi birçok farklı unsur yer aldığı, önünde marina bulunan, içinden hızlı tren geçen karma proje için gün sayıyoruz. Türkiye’nin en çok katılım alan ihalesiyle, 1 milyar 335 milyon TL’ye Emlak Konut GYO’dan satın alınan arsanın 500 metrelik sahili projeyi benzersiz kılıyor. 41 firmanın (18 konsorsiyum oluşturarak) yarıştığı ihale dolayısıyla ‘yüzyılın projesi’ nitelendirmesi yapılıyor” dedi.

Ofis projelerinin satışı yüzde 90 oranında tamamlandı

Dap Yapı’nın,  İstanbul genelinde Merkezi İș Alanı (MİA) bölgelerinde yer alan Çağlayan Kağıthane’deki ofis projeleri de rekor sürelerde alıcısıyla buluştu. Özellikle Z Ofis’in bir kampanya döneminde (3 haftada) satışının tamamlandığını ifade eden Ziya Yılmaz, Bumerang ve İ Ofis’in de yüzde 90 oranında doluluğa ulaştığı bilgisini verdi.

KUTU: Dap projelerinde son durum

1.            Royal Center yüzde 100 satıldı

2.            Burgu Kule yüzde 100 satıldı

3.            Tango Kule yüzde 100 satıldı

4.            Vazo Kule Home Ofis yüzde 100 satıldı

5.            Z Ofis yüzde 100 satıldı

6.            Dalga Kule yüzde 98 satıldı

7.            Bumerang Ofis yüzde 92 satıldı

Firma Bilgisi: Dap Yapı