DAP Yapı Pendik'e üniversite kuracak

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile ortaklaşa geliştirecekleri proje kapsamında Pendik'te bir üniversite kuracaklarını söyledi

DAP Yapı Pendik'e üniversite kuracak

DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, Polisan Holding ile ortaklaşa geliştirecekleri proje kapsamında Pendik'te bir üniversite kuracaklarını söyledi. Polisan Holding Yönetim Kurulu Başkanı Necmettin Bitlisli ile uyumlu bir işbirliği gerçekleştirdiklerini hatırlatan Ziya Yılmaz, ortaya çıkan sonuçtan her iki tarafın da çok memnun kaldığını söyledi.

Pendik'te bir üniversite
DAP Holding'in eğitime büyük bir önem verdiğinin altını çizen DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz, 'İnşaat sektöründe maalesef eğitim düzeyi gerilerde seyrediyor. Şantiyelerimizde ilkokulu bile zor bitirmiş işçiler çalışıyor. Bu nedenle okul yaptırmayı milli bir vazife olarak addediyorum. Pendik'teki arsanın büyüklüğü bu imkanı verecek. Orada bir üniversite kuracağız. Kısmet olursa, içinde üniversite bulunan ilk projeyi hayata geçireceğiz. Sektörümüze hizmet edecek şekilde inşaat ve mimarlık-mühendislik branşlarına yönelik de olabilir, ihtiyaca uygun şekilde farklı branşlarda da eğitim verebilir' dedi.

Kentsel dönüşüme dev kaynak
20 Milyar Dolarlık Satış Rakamlarına Ulaşabiliriz

Yeni yıla ilişkin sektörel değerlendirmelerini de paylaşan Ziya Yılmaz, "2015'i tamamen proje geliştirmeye ayırdık. Mart ayında, 354 birimden oluşan Adam Kule'yi, hemen ardından Taksim Petek'i satışa sunacağız. Ayrıca Kartal'da E5 üzerinde 400 birimlik bir proje çalışıyoruz" dedi.

Yurtdışına ortalama 2.5 milyar dolarlık konut satıldığını belirten Ziya Yılmaz: "Devletin himayesinde, özel sektörün de katılımıyla çok daha büyük satış rakamlarına ulaşmak mümkün. Bunu, milli bir politika haline getirmek gerekiyor. Turizm Bakanlığı ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın ortak fonuyla, TOKİ ve Emlak Konut GYO'nun katılımlarıyla oluşacak büyük bir yapıya önemli proje geliştirici şirketler de dahil olarak güç birliğine gidilse, yurt çapında bir kampanya organize edilebilir. 30-40 ülkede ülkemizi tanıtan, başta İstanbul olmak üzere Antalya, Trabzon gibi illeri, Bodrum, Alanya, Fethiye, Göcek gibi ilçeleri tarihi ve doğal güzellikleriyle öne çıkaran lobi çalışmaları yapılsa, 3-4 yıl sonra 15-20 milyar dolarlık satış rakamları yakalanabilir. Bu para, kentsel dönüşüm için önemli bir kaynak oluşturabilir." değerlendirmesinde bulundu. 

 

Firma Bilgisi: Dap Yapı