Dap Yapı projeleri dünyaya açılıyor

Dap Yapı, Burgu Kule, Tango Kule ve Dalga Kule projelerinin işletmesi için uluslararası otelcilik zinciri Rotana ile anlaşma imzaladı

Dap Yapı projeleri dünyaya açılıyor

30 Ocak 2013 / emlakwebtv
Bir süredir projelerini otel-rezidans konseptinde çözan Dap Yapı, Burgu, Dalga ve Tango Kule projelerinin işletmesi için uluslar arası otelcilik şirketi Rotana ile anlaştı. Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin ‘en iyisi’ olarak tanınan şirketin, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor.

Konuyla ilgili açıklama yapan Dap Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz şunları söyledi:
“Ülkemiz, son 10 yılda rekor düzeyde büyüyerek, dünyada yıldız ülke oldu. Küresel krizin devam ettiği süreçte Türkiye'nin bu denli büyümesinde inşaat sektöründeki yatırımlar ve talep önemli rol oynadı.
Global ölçekteki yavaşlamaya rağmen Türkiye ekonomisinin büyümeyi sürdürmesi dikkatleri ülkemize çekiyor. Kredi notumuz yükseliyor; genç nüfusumuz ve 11 bin dolara yakın milli gelirimiz yatırımcı nezdinde potansiyel anlamına geliyor. Göstergeler, Türkiye'nin geleceğin yatırım ülkesi olduğunu işaret ederken, 2023 vizyonunda ülkemizin bambaşka bir noktaya ulaşacağına kesin gözüyle bakılıyor.

Anadolu yakasında birinci derece merkez oluşturma vizyonuyla geliştirilen Kartal Kentsel Dönüşüm Projesi dahilinde önemli bir inşaat yatırımı öngörülüyor. Bu merkez Metro, Marmaray ve deniz ulaşımı ile İstanbul'un tüm alanlarına, Sabiha Gökçen Havalimanı ile yurtiçi ve yurtdışına bağlanacak. Yeni bir metropol oluşacak. Son dönemde en prestijli projelerimizi bu bölgede geliştirdik.

Dap Yapı olarak, üstün  nitelikli binalar inşa ediyoruz. Orjinal tasarımıyla, teknolojisiyle, konumu, lokasyonu ve eksiksiz donatılarıyla dünya standartlarının üstünde üretimler gerçekleştiriyoruz. Projelerimiz uluslararası platformlarda ödüller kazanıyor. Sadece yurt içinden değil yurt dışında da bir çok ülkeden alıcı ve yatırımcılardan talep görüyor.

Bir süredir projelerimizi rezidans-otel konseptinde çözüyor ve projelerimizde kurumsal işletim sistemini hayata geçirmek üzere çalışmalar yapıyoruz. Dünyanın bir çok ülkesinde uygulanan modelleri inceledik. Hem kullanıcıya hem de yatırımcıya faydalı olabilecek formüller araştırdık. Araştırmalarımız, Dubai merkezli ROTANA grubunun ‘otel işletmeciliği' alanında Afrika ve Ortadoğu bölgelerinin ‘en iyisi' olduğunu gösterdi. 12 ülkede, 26 şehirde, 100'e yakın otelin işletmeciliğini yapan Rotana, 15 bin çalışanı ve 20 bin odasıyla, yılda 5 milyon ziyaretçiyi ağırlıyor. Ortadoğu ülkelerinin misafirperverliği, sınır tanımayan bir uzmanlık arz ederek tüm dünyada kabul görüyor. Bugün Dubai'ye milyonlarca turistin akın etmesinin ardında, Arap dünyasının turizme verdiği önem ve alanının en iyisi olan kadroları istihdam etmesi yatıyor. Şirketin sahibi değerli dostum Ekselans Nasır El Noveis ve şirketin CEO'su Selim El Zeyir tüm dünyada turizmin duayenleri olarak tanınıyor. Rotana da uluslararası deneyimli, profesyonel bir ekip tarafından yönetiliyor.

Dalga, Burgu ve Tango Kulelerimizin kurumsal sistemle işletilmesi için araştırmalarımızı sürdürürken yolumuz Rotana ile kesişti. Markamızı en geniş anlamda, farklı coğrafyalara taşımak adına, Rotana ile güç birliği yapmaya karar verdik ve VİP DAP adlı turizm şirketimizi kurduk.”

Firma Bilgisi: Dap Yapı