DAP Yapı'dan 2016'ya dev yatırım

DAP Yapı 2016 yılında 1 milyar 800 milyon TL'lik yatırım hedefiyle giriyor. Firma, Acıbadem, Beykoz, Kartal ve Taksim'de önemli projelere imza atacak.

DAP Yapı'dan 2016'ya dev yatırım

DAP Yapı 2016 yılında, Beykoz, Kartal, Taksim ve Acıbadem'de 1 milyar 800 milyon TL'lik yatırım bedeline sahip projeleri hayata geçirmeyi hedefliyor DAP Yapı'nın 2016 projeleri ile ilgili bilgi vermek amacıyla düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan DAP Holding Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz projeler ve ülke ekonomisi hakkındaki değerlendirmelerini kamuoyu ile paylaştı. 

DAP Yapı'nın 2016 hedefi ve yeni konut projeleri
Yılmaz firmanın 2016 yılına önemli projelerle girmeye hazırlandıklarını belirterek, Eylül ayında yapılan Emlak Konut ihalesinden hareketle Validebağ Korusu'nun karşısında önemli bir konut projesi inşa edeceklerini söyledi. Kartal'da da iki kuleden oluşan yeni bir konut projesinin lansmanını 2016 yılının üçüncü ayında gerçekleştirmeyi planladıklarını söyleyen Yılmaz, Taksim Petek projesinin de 6-7 ay içerisinde bitirileceğini vurguladı. Yılmaz:  "Bütün bu projeler için önümüzdeki yıl 1 milyar 800 milyon liralık bir yatırım planlıyoruz..." dedi. 

 

DAP Yapı'dan 2016'ya dev yatırım

 

Yatırım değeri en yüksek merkez: Kartal
Yaptığı açıklamalar sırasında Kartal'ı İstanbul'un yatırım değeri en yüksek ilçesi olarak tanımlayan Ziya Yılmaz, ilçenin mega projelerin merkezinde yer alan konumuyla çok sayıda markalı konut projesine de ev sahipliği yaptığını söyledi. Yılmaz, insanların Kartal'ı yalnızca yatırım amaçlı değil, ailesiyle birlikte yaşamak için de tercih ettiğini bu durumun da ilçeyi çekim noktası haline getirdiğini söyledi. Yılmaz:

"İş merkezleri için önemli bir lokasyonda bulunan İstMarina Ofis, İzmir’e 3.5 saat Bursa’ya, Balıkesir’e ve İzmit’e çok yakın bir konumda yer alıyor" dedi. 

Güçlü bir hükümet ve siyasi istikrarın verdiği güç
2015 yılı ve atlatılan seçim süreçlerine de değinen Yılmaz, 7 Haziran ve 1 Kasım milletvekili seçimleri arasında geçen sürecin, insanlar açısından mutsuz ve huzursuz bir ortam yarattığını belirtti. Yılmaz güçlü ve tek başına hükümetin en az 4 yıl boyunca bir seçim yaşanmayacağını garanti ettiğini ve insanların önlerini net olarak görmeye başladıklarını da belirterek:

"Bu da direkt olarak piyasayı hareketlendiriyor ve canlandırıyor; alım içgüdüsünü tetikliyor. Son zamanlarda talepte yükselme var, bunu çok rahat görebiliyoruz” dedi.

İstMarina'da Ticari Ofislerin Satışına başlandı
İstMarina projesinde ticari ofis satışlarının devam ettiğini ve ön talep toplama dönemine girildiğini söyleyen Yılmaz. projede ticari birimlerin metrekaresi 6.800 TL'den başlayan avantajlı lansman fiyatlarıyla alıcılarını beklediğini vurguladı. Yılmaz: "110 ticari bağımsız bölümden oluşan İstMarina Ofis’e gösterilen ilgiden dolayı çok memnunuz. " dedi. 

Firma Bilgisi: Dap Yapı
Proje Bilgisi: Istmarina