Darbe girişimi Körfez yatırımcısını etkilemedi

15 Temmuz darbe girişimi sonrasında yabancı yatırımcının tavrı ne olacağı merak edilirken, Beyttürk İnşaat Dubaili bir gruba 148 bağımsız birim satışı gerçekleştirdiğini duyurdu

Darbe girişimi Körfez yatırımcısını etkilemedi

15 Temmuz darbe girişiminin ardından gayrimenkul sektörü açısından akla gelen ilk soru, yabancı yatırımcının tavrının ne olacağıydı.  Türkiye İstatistik Kurumu konut satış istatistiklerinin de gösterdiği gibi, son aylarda yaşanan düşüşün daha da derinleşeceğinden endişesine rağmen, Beyttürk İnşaat Dubaili yatırımcıya dev bir satış gerçekleştirdiğini açıkladı. Firma tarafından yapılan açıklamada Beytepe ve Beytepe Plus projelerinde yer alan 148 dairenin Dubaili bir firmaya satıldığı belirtildi. 

Yabancıların ilgisi sürüyor
DEİK Türk-Bahreyn İş Konseyi Başkanı ve Beyttürkİnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Muhammet Uğurcan Barman, Körfez sermayesinin Yalova'ya ilgisinin sürdüğünü ve kentin büyüme hızının yükseldiğini belirtti. Barman, 15 Temmuz sonrasında yaşanan talihsiz olaylara rağmen, yabancıların ilgisinin sürdüğünü vurgulayarak:

 

Darbe girişim Körfez yatırımcısını etkilemedi

 

"Dubaili Grup’a Beytepe ve Beytepe Plus projelerinden toplam değeri 33 milyon TL olan 148 daire satışı gerçekleştirdik. Kendileri Dubai’nin önde gelen gayrimenkul geliştirici gruplarından biri. Bu da yabancı sermayenin ülkeye, sektöre duyduğu güvenin sonucudur." dedi. 

Körfez yatırımcısını özendiriyoruz
Beyttürk İnşaat'ın ilişki halinde olduğu Körfez Bölgesi yatırmcılarını Türkiye'ye yatırıma devam etme konusunda bilgilendirmeyi sürdürdüklerini belirten Barman: "Körfez sermayesi bu dönemde yatırım için daha hevesli. Şu anda Körfez ülkesinden 15 bin yatırımcıya ulaştık. Hedefimiz özellikle Körfez bölgesinden 5 bin yeni yatırımcıyı Beyttürk İnşaat projelerine çekmek" dedi.