Darüşşafaka Tiyatrosu yenilendi

Darüşşafaka Açık Hava Tiyatrosu, Kale Grubu'nun katkılarıyla yenilendi.

Darüşşafaka Tiyatrosu yenilendi

Darüşşafaka Açık Hava Tiyatrosu Kale Grubu'nun katkılarıyla yenilenmesinin ardından kültür ve sanat etkinliklerine açıldı. Yenilenen tiyatronun ilk etkinliği "Mesaiden Sonra" isimli festival oldu. 

Darüşşafaka Açık Hava, etkinliğe hazır
Darüşşafaka Spor ve Sosyal Tesisleri'nde yer alan Açık Hava Tiyatro ve sahne arenasının tamamı Kale Grubu tarafından yenilendi. Kale Boya markalı Betonark, Minart Gold, Artcrete, İstanbul Antique ve Cansıva ürünleriyle boyanan tiyatro, bütünüyle yeni bir görünüme kavuştu. Bu yaz kapılarını ilk kez kültür ve sanat etkinliklerine bu yenileme sonrasında açan Darüşşafaka Tiyatrosu ilke olarak Mesaiden Sonra isimli etkinliğe sahne oldu. 40 civarında müzik grubu ve 6 komedi ekibinin etkinlik sırasında birçok performans sergilendi.

Darüşşafaka Tiyatrosu yenilendi

Özel malzemeden modern görünüme
Türkiye'de ilk olarak Kalekim tarafından geliştirilen Betonart, brüt beton görünümlü dekoratif sıva olarak tanımlanıyor. Tiyatronun yenilenmesinde kullanılan diğer ürünler ise, traverten dokusuyla dikkat çeken İstanbul Antique, çimento esaslı dekoratif cephe kaplaması Minart Gold ile camın parlaklık ve ışıltısını dekoratif sıva ile buluşturan Camsıva oldu. 

Darüşşafaka Tiyatrosu yenilendi

Dev organizasyon: Mesaiden Sonra
40 kadar müzik gurubu ve 6 farklı komedi ekibinin iş çıkış saati gösterilerinden oluşan "Mesaiden Sonra" etkinliği, 1200 kişilik Darüşşafaka Tiyatrosu konuklarına önemli performanslar sundu. Ağustos ve Eylül ayı boyunca hafta içi her gün 20.00-22.45 arasında birbirinden güzel konserlere imza atan müzik toplulukları içinde Kale Grubu çalışanlarından oluşan K’2 Müzik Grubu da yer aldı.