Decathlon 13. mağazası Ankara Mamak'ta!

Decathlon 13. mağazası Ankara Mamak'ta 16 Eylül Çarşamba günü kapılarını açacak

Decathlon 13. mağazası Ankara Mamak'ta!

Decathlon Türkiye'de toplam 13 mağazasına yer veriyor. Decathlon Türkiye'nin 13. mağazası Ankara Mamahk Anatolium AVM'de yer alacak. 16 Eylül ÇArşamba günü açılacak olan Decathlon Türkiye Mamak Mağazaso 2000 metrekare alanda 50’yi aşkın spor dalından yaklaşık 75.000 ürün sunacak.

Decathlon Türkiye'de 2015 yılı içerisinde Gaziantep, Bursa ve Trabzon’da da Decathlon mağazaları açılacak. Trekkingden fitnessa, tenisten yüzmeye, dağcılıktan kayağa, balıkçılıktan futbola, patenden bisiklete kadar farklı spor dallarında kimisi dünyaca ödüllü ürünlere sahip olan Decathlon Türkiye'de 10 yıldır hizmetlerine devam ediyor.

Türkiye’de hızla büyüyen Decathlon’un Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, Türkiye mağazalarıyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

İnsanlar artık daha fazla spor yapıyor; sağlıklarına, bedenlerine giderek daha çok dikkat ediyor. İstanbul, Ankara, İzmir, Samsun, Adana, Mersin, Bodrum, Antalya, Kocaeli mağazalarımızda beklediğimizin çok üzerinde ilgi gördük; bu çerçevede sporu daha da yaygınlaştırmak ve herkes için ulaşılabilir kılmak adına Türkiye’ye daha fazla yatırım yapıyoruz. Yılda 5 ila 7 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Türkiye’de her bir mağaza başına yaptığımız yatırım yaklaşık 4-4.5 milyon Euro civarında. Amacımız sadece büyükşehirlerde olmak değil, sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl yüzde 7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de %10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz. Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu. ” dedi. Bünyesinde 50 araştırmacı ve 530 mühendis bulunan Decathlon AR-GE birimi, her seviyede sporcu ile düzenli olarak temas halinde olarak spor sırasında rahatlığı ve güvenliği birleştirmeyi sağlayan tutku markalarını yaratıyor. Türkiye Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui AR-GE’ye çok önem verdiklerini belirtiyor ve “Fransa’da Renault’dan sonra AR-GE’ye en çok yatırım yapan şirketiz