Decathlon 16. mağazasını İskenderun'da açıyor

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri markalarından Decathlon, Türkiye atılımını sürdürüyor. Firma Türkiye'deki 16. mağazasını İskenderun'da açıyor

Decathlon 16. mağazasını İskenderun'da açıyor

Avrupa'nın en büyük spor perakende zinciri markalarından biri olan Decathlon, Türkiye atılımını sürdürüyor. Firma, Türkiye genelindeki 16. mağazasını 6 Nisan tarihinde İskenderun'da açmaya hazırlanıyor.

Decathlon İskenderun'da
Avrupa'nın  21 ülkesindeki 900'ün üzerindeki mağaza sayısıyla kıtanın en büyük spor perakende zinciri olma özelliğini kazanan Decathlon, Türkiye'deki büyümesini sürdürüyor. Decathlon'un 16. mağazası 6 Nisan'da İskenderun'da açılacak. Mağaza bünyesinde 1000 metrekarelik alanda 50'yi aşkın spor dalından 75.000 ürün sporseverlerle buluşacak.

Decathlon'un Türkiye'deki atılımını değerlendiren Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui: "Yılda 5 ila 7 yeni mağaza açmayı hedefliyoruz. Türkiye’de her bir mağaza başına yaptığımız yatırım yaklaşık 4-4.5 milyon Euro civarında. Amacımız sadece büyükşehirlerde olmak değil, sporu tüm Türkiye’ye ulaştırmak istiyoruz. Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl %7-10 oranında büyüyor."

Decathlon 16. mağazasını İskenderun'da açıyor

Türkiye'de Decathlon mağazaları
Decathlon Türkiye'deki mağaza yatırımlarını büyük bir hızla sürdürüyor. 6 Nisan 2016'da İskenderun'da mağaza açmaya hazırlanan firma böylece ülkedeki 16. mağazasını açacak. 

Decathlon'un diğer mağazaları ise şöyle: Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM, Forum İstanbul, Marmara Forum Istanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium, İzmir Optimum, Samsun Piazza, Adana Optimum, Mersin Palm City Carrefour, Bodrum Midtown Ortakent, Antalya Muratpaşa, Kocaeli Symbol AVM, İzmir Balçova Ege Park ve Ankara Ankamall...