Decathlon Antalya Mağazası LEED yeşil bina sertifikası aldı

26 ülkede 1050’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon’un Antalya Muratpaşa mağazası Gümüş LEED sertifikası almaya hak kazandı

Decathlon Antalya Mağazası LEED yeşil bina sertifikası aldı

26 ülkede 1050’den fazla mağazasıyla Avrupa’nın en büyük spor perakende zinciri olan Decathlon Antalya Muratpaşa mağazası Gümüş LEED sertifikası almaya hak kazandı. 

 LEED (Leadership in Energy and Environmental Design) değerlendirme sistemi, Amerika Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından geliştirilen ; gelişmiş çevre ve insan sağlığı performansı için tasarlanmış, inşa edilmiş ve sürdürülebilen binalar,evler ve ortak yaşam alanlarını belirleyen dünyanın önde gelen yeşil bina programı.

Decathlon Antalya Mağazası LEED yeşil bina sertifikası aldı

Decathlon Türkiye Ülke Müdürü konuyla ilgili: “Antalya Muratpaşa Decathlon mağazamız İnşaat Projelendirilmesi - İnşaat Yapımı Süreci ve İşletme Süreci gibi çeşitli kriterleri ile puanlanmış ve Amerika Yeşil Binalar Konseyi (USGBC) tarafından Gümüş LEED Sertifikası almaya hak kazanmıştır.Bu sertifika, mağaza arsa ve binamızın Çevreye Duyarlı, Sürdürülebilir ve Yeşil bir proje oluşunun bir ödülüdür.” dedi.

Decathlon Antalya mağazası; sürdürülebilir arazi, tasarruflu su kullanımı, enerji verimliliği, malzeme seçimi ve iç mekan hava kalitesinde yüksek performans elde etmek hedefiyle gerçekleştirdiği pratik ve ölçülebilir strateji ve çözümleriyle , LEED sertifikası almaya hak kazandı. LEED, yeşil binaların tasarım, inşaat ve işletmesi için dünyanın en prestijli ve önde gelen programı.

Decathlon Antalya Mağazası LEED yeşil bina sertifikası aldı

USGBC CEO’su ve kurucularından Rick Fedrizzi : “Her yeni LEED sertifikalı bina ile, USGBC’nin sürdürülebilir yaşam alanları vizyonuna bir adım yaklaşıyoruz. LEED yeşil binalar ailesinin yeni üyesi olan Decathlon Antalya mağazası, güçlenen yeşil bina hareketine çok değerli bir katkı. “ dedi.