Decathlon Türkiye'de büyümesini sürdürüyor

2010 yılından bu yana Türkiye'de 11 merkez açan Decathlon, yeni mağazaları için Kocaeli Symbol AVM ve Ankara Mamak'ta Anatolium AVM'yi seçti

Decathlon Türkiye'de büyümesini sürdürüyor

Dünyanın en büyük spor perakende zincirlerinden biri olan Decathlon, yeni mağazaları için çalışmalarını sürdürüyor. 2010 yılından bu yana Türkiye'de 11 mağaza açan firma, bugün Kocaeli Symbol AVM'de, 16 Eylül'de de Ankara Mamak'taki Anatolium AVM'deki mağazalarının açılışını yapıyor. 

3000 metrekarelik mağaza: İzmit Decathlon
Bugün açılışı yapılacak olan Kocaeli Symbol AVM'deki Decathlon mağazası 3 bin metrekarelik boyutuyla dikkat çekiyor. Mağazada 50'yi aşkın spor dalında 75 bin ürün sunuluyor. 

 

Decathlon Türkiye'de büyümesini sürdürüyor

 

Ankara Decathlon Mağazası için geri sayım
Decathlon'un bu ay içerisinde açmaya hazırlandığı ikinci mağazası olan Ankara Mamak Anatolium AVM'deki açılışı için ise 16 Eylül'ü beklemeye başladı. Yeni mağazalarla birlikte Türkiye'deki toplam mağaza sayısı 13'e ulaşan Decathlon, bu yıl içerisinde Bursa, Gaziantep ve Trabzon gibi şehirlerde de yeni mağazalar açmayı planlıyor. 

 

Decathlon Türkiye'de büyümesini sürdürüyor

 

20 ülkede 800'ü aşkın mağaza
Dünyanın 20 ülkesinde 800'ü aşkın mağaza ile faaliyet gösteren Decathlon, 6.5 milyan Euro'yu bulan cirosu ve 55 bin çalışanıyla dünyanın en büyük spor perakende zinciri olma özelliği taşıyor. Mayıs 2010 yılında n beri Türkiye'de faaliyet gösteren firma, Ankara ve İstanbul başta olmak üzere İzmir, Samsun, Bodrum, Adana gibi şehirlerde de şube barındırıyor. 

Türkiye'ye yapılan yatırımın her bir mağaza başına 4-4.5 milyon Euro civarında olduğunu anladan Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui:

"ürkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl %7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de %10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz. Türkiye, 2014 yılında tüm dünyadaki Decathlon ülkeleri arasında en yüksek büyüme oranına ulaşan ülke oldu." dedi

Firma Bilgisi: Decathlon