Decathlon yeni şubesini İzmir Balçova'ya açıyor

Avrupa'nın önde gelen spor perakende zincirlerinden biri olan Decathlon Türkiye'deki 14. mağazasını İZmir Balçova Ege Park'ta açmaya hazırlanıyor

Decathlon yeni şubesini İzmir Balçova'ya açıyor

Avrupa'nın en büyük spor perakende zincirlerinden olan Decathlon Türkiye'deki büyümesini yeni mağazalarıyla sürdürüyor. Firma Türkiye'deki on dördüncü ve İzmir'deki ikinci mağazasını yarın(9 Aralık) İzmir Balçova Ege Park'ta açacak.

Decathlon Türkiye'deki büyümesini sürdürüyor
Dünyanın 21 ülkesinde 900'ün üzerinde mağazasıyla büyümesini sürdüren Decathlon Türkiye'de büyümesine devam ediyor. Başta büyük şehirler olmak üzere Türkiye'de faaliyetlerini 13 megaspor mağazası ve e-ticaret sitesi ile sürdüren Decathlon, on dördüncü mağazasını İzmir Balçova Ege Park'ta açıyor. 9 Aralık'ta faaliyete geçecek olan mağaza, bin 900 metrekarelik alan üzerinde ve 50'yi aşkın spor dalından 75 bin ürünü tüketici ile buluşturacak.

Decathlon yeni şubesini İzmir Balçova'ya açıyor

Her bir mağazaya 4-4.5 milyon Euro'luk yatırım
Firmanın her bir mağaza başına 4-4.5 milyon Euro civarında yatırım yaptığını söyleyen Decathlon Ülke Müdürü Boumedienne Boualaoui, amaçlarının sporu Türkiye'nin tüm şehirlerine sporu ulaştırmak olduğunu belirterek, Türkiye'nin 2014 yılında Decathlon'un en hızlı büyüme kaydettiği ülkeler listesinde ilk sırada yer aldığını söyledi. Baualaoi:

"Türkiye’de spor pazarının tahmini büyüklüğü yaklaşık 7 milyar Euro ve her yıl %7-10 oranında büyüyor. Biz de Decathlon olarak Türkiye’de %10’un üzerinde büyüme kaydediyoruz." dedi. 

Decathlon Türkiye Mağazaları
Decathlon'un Türkiye'de başta büyük şehirler olmak üzere çok sayıda mağazası bulunuyor.  Şehirlere göre DECATHLON mağazaları şöyle: 

  • İstanbul Decathlon Mağazaları: Forum İstanbul, Mall of İstanbul, Ataşehir Brandium
  • Ankara Decathlon Mağazaları: Ankara Kent Park, Ankara Mamak Anatolium AVM
  • İzmir Decathlon Mağazaları: İzmir Optimum, İzmir Balçova Ege Park
  • Adana Decathlon: Adana Optimum
  • Mersin Decathlon: Mersin Palm City Carrefour
  • Muğla Decathlan: Bodrum Midtown Ortakent
  • Antalya Decathlon: Antalya Muratpaşa
  • Mersin Decathlon: Mersin Palm City Carrefour
  • Kocaeli Decathlon: Kocaeli Symbol AVM