Dedeman Park'ın kurumsal kimliği yenilendi

Türkiye'nin önde gelen otel zinciri markalarından Dedeman'ın ikinci markası Dedeman Park'ın kurumsal kimliği yenilendi. Dedeman Grubu, kartal ve bulut simgelerinden oluşan amblemini markasına taşıdı ve markanın ismini Park Dedeman olarak değiştirdi

Dedeman Park'ın kurumsal kimliği yenilendi

Dedeman Grubu, Dedeman Park'ın kurumsal kimliğinde yenilenme kararı aldı. 2012 yılında ikinci markası Dedeman Park'ı hayata geçiren Dedeman Grubu, yeni markasının monolitik kimlik yapısı uygulamayan karar verdi ve ismini Park Dedeman  olarak değiştirdi. Markanın kartal ve bulut simgelerinden oluşan amblemi de yeni Park Dedeman logosunda kullanıldı. 

Yeni logo ilk kez Park Dedeman Levent'te
İlk kez 30 Haziran'da açılan Park Dedeman Levent'te uygulanan logo, markanın sektördeki yükselişi, taşıdığı vizyon ve güneşin doğuşunu simgeliyor. Markanın yenilenme süreciyle ilgili bir açıklama yapan Kurumsal İletişim ve Marka Direktörü Arzu Karacadağ, kurucu Mehmet Kemal Dedeman'ın bir maden çalışması sırasında Aladağların zirvesi Kartaltepe'den esinlenerek seçtiği Kartal simgesinin önemine dikkat çekerek:

"50 yılı aşkın süredir Dedeman’ın logosunda gururla taşıdığı kartal, sahip olduğu kurumsal değerlerle yükselmeye ve her an yenilenmeye devam ediyor. Park Dedeman markamızda yaşanan bu radikal değişim süreciyle de yeniliklerin peşinden gitmeye devam ediyoruz." dedi.

Dedeman Park'ın kurumsal kimliği yenilendi

Logo'da Filiz Utku imzası
Dedeman'ın yeni logosunun Reklam ajansı HAUS tarafından hazırlandığını ve logonun altında Tasarım ve Kurumsal İletişim Danışmanı Filiz Utku'nun imzasının bulunduğunu vurgulayan Karacadağ, logonun kısa sürede büyük ilgi gördüğünü ve olumlu dönüşlere vesile olduğunu vurguladı.