Deko Trend Öneriler 4: Küçük bahçe ya da balkonlarda yaz keyfi

Evinizin bahçe ya da balkonu küçük olsa da, dış mekanınızı yaz konsepti ile düzenleyebilirsiniz

30  Temmuz 2012 / emlakwebtv / Başak Özcan

Evinizin bahçe ya da balkonu küçük olsa da, dış mekanınızı yaz konsepti ile düzenleyebilirsiniz. Yaz keyfini bahçede/balkonda sürdürebilirsiniz. İstediğiniz renklerde, cinslerde çiçekleri onlarla uyumlu olacak dekoratif saksılarda sergileyebilirsiniz.
Çok renkli ve çeşitli çiçekler seçtiyseniz, balkonunuzda/bahçenizde kullanacağınız örtü, minder, yastık, kilim gibi ürünlerde çiçeklerle uyumlu tek renk ya da desenli ürünler seçin ancak çiçek figürlü ürünleri tercih etmeyin. Böylece gözleriniz yorulmaz.
Çiçek ve bitkilerinizi koymak için farklı çözümler kullanmak istiyorsanız, eski kasaları, eski çizmeleri, kavanozları kullanabilirsiniz. Bunları duvara monte edeceğiniz raflara yerleştirebilirsiniz, böylece mekanınızda yer kazanmış olursunuz.
Dış mekanın zeminine ahşap plakalar monte edip, daha doğal hissettiren bir mekan elde edebilirsiniz.  
Mobilya seçiminde yağmura dayanıklı ürün seçmek önemlidir. Küçük mekanlarda işlevsel olabilecek taşınabilir/katlanabilir sandalyeler tercih edebilirsiniz böylece keyif köşenizi de değiştirebilirsiniz.  Veya sedir hissi veren küçük oturma birimlerini kendiniz yapabilirsiniz. Klasik sandalye yerine puf, bahçe minderleri; masa yerine yüksek sehpa ya da dekoratif sepet kullanıp neşeli kahvaltılar veya akşam yemeklerinizi balkonunuzda/bahçenizde yapabilirsiniz.
Mangal keyfini küçük mekanınızda da pratik mini barbekü ile sürebilirsiniz. Ayrıca güneşten korunmak için renkli, mekanınızı tamamlayan bir şemsiye almayı ihmal etmeyin.
Bahçenizde/balkonunuzda loş aydınlatma isterseniz, bolca çeşitli mum, fener kullanabilirsiniz. Yeni nesil çiçeklere saplandığında güneş ışığını kendinde toplayıp bütün gece ışık veren elektriksiz neşeli aydınlatmalar kullanabilirsiniz.