Dekorasyonda son trend makrome

Dekorasyon dünyasının son trendleri ne olursa olsun hemen evlerimizde etkili bir rüzgar estiriyor. Şimdilerin son dekorasyon trendi ise evlerde makrome...

Dekorasyonda son trend makrome

Ortaokuldan hatırlayacağımız, hepimizin hayatında bir defa da olsa yaptığı makromeler artık evlerimizin her yerinde. İplerle dekorasyon temasının alıp başını gitmesiyle birlikte hayatımıza giren makromeler ister sandalyeler için, ister duvarlar ve penceler için muhteşem bir dekorasyon malzemesi. 

Son günlerde bazı sosyal medya sitelerinde sıkça gördüğümüz ip düğümleme modası hızını kesmeden devam ediyor. Son derece ucuz ve örmeği, düğüm atmak kadar kolay olan makrome ipler ile ortaya çıkan dekorasyon örnekleri görmeye değer. Tarzınız ve kişisel beğenileriniz ne olursa olsun düğümlenen bu ipler evinize ve yaşantınıza özgün bir hava katıyor. 

 

Dekorasyonda son trend makrome

 

Peki ama bu basit ve renkli ipler nasıl dekoratif alternatifler vadediyor. Öncelikle ipleri istediğiniz gibi düğümleyerek kendi özgün stilinizi el yapımı takı tasarımlarına, objelere dönüştürebilirsiniz. Renk ve tasarım ise tamamen sizin yaratıcılığınıza kalmış. 

İp örgüsü ile elde edebileceğiniz dikkat çeken obleler arasında bir nihale de yer alabilir. Bugün bazı dekorasyon ürünü satan mağazalarda da bu ürünün benzerlerini görebilirsiniz. 

 

Dekorasyonda son trend makrome

 

Evinizde yetiştirdiğiniz bitki ve çiçeklerinizi sergilemek için yine iplerle dekorasyon yöntemini kullanabilirsiniz. Farklı şekillerde örerek elde edeceğiniz çiçeklikler evinize nostaljik bir hava katabilir. 

BU işe biraz vakit ayırmak istiyorsanız vaktinizi biraz alacak olan ip sandalye yapabilirsiniz. Eski ve kullanmadığınız bir sandalyenin sadece iskeletini bu iş için kullanabilirsiniz. İstediğiniz renkte ip ya da ipler kullanabilir, basit düğümlerle harika şekiller ortaya çıkarabilirsiniz.