Demir İnşaat'tan, 'minik inşaatçılara' yatırım

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir; "Artık sektöre kazandırılacak nitelikli insan kaynağını da gündeme getirmeliyiz." dedi

Demir İnşaat'tan, 'minik inşaatçılara' yatırım

Demir İnşaat, Minopolis İstanbul Eğitlence şehrinin 'İnşaat Merkezi'ne çocuklarla bir araya gelmeye devam ediyor. 4 yaş ve üzeri çocuklara oyun oynarken inşaat sektörünü öğreten ve sevdiren Demir İnşaat, fark yaratan sosyal sorumluluk çalışmasıyla, 'Z Kuşağı'nı inşaat sektörü hakkında bilinçlendiriyor.

Minopolis projesi
Geçtiğimiz yıl Mayıs ayından bu yana Minopolis İstanbul Eğitlence şehrinin "İnşaat Merkezi"nde çocuklara inşaatı sevdiren Demir İnşaat, çocuklara, oyun oynarken inşaat ve dekorasyon yapmanın inceliklerini öğretip inşaat sektörü hakkında bilgi veriyor.

Minopolis projesi

Demir İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Hamit Demir, Minopolis'te yer almalarının başlıca amacının geleceğin mimar ve mühendisleriyle bir arada olmak olduğunu dile getirirken sözlerine şu şekilde devam etti: "Projeler üreterek kentleri güzelleştiriyor ve yeni yaşam alanları kazandırıyoruz. Minopolis'te bunu bir adım ileri taşıdık. Sosyal sorumluluğumuzun gereği olarak burada, çocuklarımızın hayallerini de güzelleştiriyoruz. Bu, geleceğe yaptığımız bir yatırımdır. Bugünden inşaat sektörünün gelecekteki mimar ve mühendislerini standımızda ağırlıyor olmaktan mutluluk duyuyoruz."

Sektörün nitelikli insan ihtiyacı
 İnşaat sektörünün bugüne kadarki gelişimi için çok fazla söz söylendiğini ve çok yol katedildiğini belirten Demir, sektöre nitelikli insan kaynağı kazandırılması yolunda çaba sarfedilmesi gerektiğini vurguladı. Demir: "Nitelikli insan kaynağı yetiştirmek elbette dünden bugüne olacak bir konu değil. Fakat sektörün yapacağı yeni bir sıçrama nitelikli insan kaynağının sektöre kazandırılması ile olacak. Profesyonelleşme ve kurumsallaşmanın önü açılacak. Bugün Türkiye'de ortalama kişi başı milli gelir 11 bin dolar civarında, bu rakamın yukarı çekilmesi hükümetimiz tarafından uygulanmaya başlanan yapısal reformların yanı sıra eğitimde yapılacak reformları da kapsıyor. Eğitim seviyesinin yükselmesi ile oluşacak nitelikli iş gücünün tüm sektörlerde yarattığı katma değere önümüzdeki dönemde hep birlikte tanık olacağız." dedi. 

Firma Bilgisi: Demir Inşaat