Demirdöküm, iklimlendirme konferansına katıldı

Demirdöküm, “HVAC & IR, Verimlilik, Sürdürülebilirlik, Enerji ve Endüstriyel Gelişmeler” temasıyla, gerçekleşen “İklimlendirme Konferansı”na katıldı

Demirdöküm, iklimlendirme konferansına katıldı

22 Kasım 2013 / emlakwebtv
Demirdöküm’den yapılan açıklamaya göre, “HVAC & IR, Verimlilik, Sürdürülebilirlik, Enerji ve Endüstriyel Gelişmeler” temasıyla, gerçekleşen “İklimlendirme Konferansı” sektörün geleceğine yön veren firmaları buluşturdu.

Isıtma – soğutma teknolojileri ve konfor kalitesi
Vaillant Group Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Dr. Axel Busch, konferansın “Isıtma – Soğutma Teknolojileri ve Konfor Kalitesi” başlıklı oturumuna katılarak davetlilere bir sunum yaptı.

Dr. Axel Busch konuşmasında Vaillant Group ve markaları hakkında bilgiler verdi, Vaillant ve DemirDöküm’ün pazara sunduğu yüksek teknolojili ürün ve hizmetlerini tanıtarak, iklimlendirme sektöründeki genel trendlere de değindi.
Dr. Busch, 2007 yılında Vaillant Group bünyesine dahil olan DemirDöküm markasına yapılan yatırımlar ve DemirDöküm’ün pazardaki başarılı grafiği hakkında da bilgiler verdi.

Vaillant ve DemirDöküm’ ün yüksek teknolojili sistemleri tanıtıldı
Yüksek verimli ısıtma ve soğutma teknolojileri ile enerji tasarrufunun önemi, Türkiye ve Avrupa ülkelerinin doğa dostu ürünlerdeki potansiyelleri hakkında karşılaştırmalarda bulunan Dr. Axel Busch, yenilenebilir enerjili ürünlerin geleceği hakkında bilgiler vererek, Vaillant ve DemirDöküm’ ün yüksek teknolojili sistemlerini tanıttı.

Dr. Busch, Vaillant Group ’un dünya genelinde 600 çalışanıyla 7 farklı bölgede Ar-Ge ve inovasyon çalışmalarını sürdürdüğünü, 90’dan fazla inovasyon projesinde yer aldığını, her yıl 50 yeni patente imza attıklarını ve 2000’den fazla patentlerinin olduğunu kaydetti.

Dr. Busch, Türkiye iklimlendirme sektörünün de genel durumu ve trendleri paylaşırken merkezi sistemler ve kaskad uygulamaların yaygınlaşması konularına değindi. Binalarda enerji kimlik belgesi uygulaması ve değişim pazarının Türkiye pazarını hareketlendirdiğini belirtti.