Deniz İstanbul projesi detayları

Marinaya ve denize cephe 1.200 dönüm alan üzerinde konumlanan Deniz İstanbul, konut alanları, okul, hastane, 5 yıldızlı otel, alışveriş ve yaşam merkezi, deniz kenarı kafe&restoranlar ve sosyal imkanları ile tüm yaşam ünitelerini içinde barındırıyor.

Deniz İstanbul projesi detayları

Kasaba ölçeğinde tasarlanan Deniz İstanbul, 135 bin metrekare akarsu yüzeyi, kişi başına düşen ortalama 15 metrekare yeşil alanı, bir buçuk kilometrelik sahili ve kumsalı ile 25 binin üzerinde kişiye benzersiz bir hayat sunmaya hazırlanıyor. 100 metreye varan vadi yapısı ve denize doğru güney yönlenimi avantajı ile yeşil ve mavinin iç içe geçtiği Deniz İstanbul, 4 bin 619 adet konut ve 330 adet villadan oluşmaktadır. 

Deniz İstanbul projesinde şu anda satışı devam eden 3 etap bulunmaktadır. Bunlar Mercan Konakları, Marina Evleri ve Kalyon Evleri. Mercan Konakları, 5 ve 8 kat arasında değişen blok yapısına sahip.

 

Deniz İstanbul projesi detayları

 

Deniz İstanbul Mercan Konakları 

122 bin metrekare üzerine konumlanan Deniz İstanbul Mercan Konakları’nda her katta iki daire ve üç cephe avantajı bulunuyor. Bloklar arası 25-60 metre mesafenin bulunduğu ve kişi başına düşen 15 metrekare yeşil alanı ile Mercan Konakları Avrupa ortalamasının üzerinde tasarlandı. 1+1 daireler 66 ve 75 metrekare, 2+1 dairelerde 90 ve 144 metrekare olmak üzere iki farklı seçenek sunuyor. Mercan Konakları’nda 133 ve 193 metrekare büyüklüklüğünde 3+1 daireler ile 213 metrekareden başlayan 4+1 dairelere de yer veriliyor.

 

Deniz İstanbul projesi detayları

 

Deniz İstanbul Marina Evleri

Denizİstanbul’un, Yakuplu marinaya en yakın olan konut etabı Deniz İstanbul Marina Evleri, 5 farklı villa seçeneği sunuyor. 65 bin metrekarelik alanda özel girişli site olarak inşa edilen, tamamı deniz manzaralı Marina Evleri, net 453 ile 585 metrekare arasında değişen ikiz ve müstakil 87 adet bahçeli villadan oluşuyor. Mimari açıdan çift kat yüksekliğindeki kolonları, doğal taş kaplamaları ve alaturka çatı kiremitleri ile klasik tarzın şıklığını modern yaşama uyarlayan Marina Evleri’nin iki yaşam katı ve hobi alanı olarak kullanılabilecek geniş bir bodrum katı mevcut. Ayrıca villalarda asansör, iki araba kapasiteli kapalı otopark, sauna ve buhar odası bulunuyor. 

 

Deniz İstanbul projesi detayları

 

Deniz İstanbul Kalyon Evleri 

108 bin metrekare alan üzerine konumlanmış Deniz İstanbul Kalyon Evleri toplamda 140 daire daireden oluşmaktadır. Daire alternatifleri arasında 1+1, 2+1 ve 3+1 seçenekler sunuluyor. 202 villa seçeneği arasında; İkiz Villalar, Kent Villaları ve Müstakil Villaları bulmak da mümkün.

Firma Bilgisi: keleşoğlu holding
Proje Bilgisi: Deniz İstanbul