DenizBank ve TÜED'den emekliler için proje: Denizkent

Türkiye Emekliler Derneği ve Denizbank tarafından imzalanan protokol kapsamında emekliler için ilk etapta 500 konut üretilecek. Projelerin ortak ismi ise Denizkent olarak belirlendi.

DenizBank ve TÜED'den emekliler için proje: Denizkent

Türkiye Emekliler Derneği-TÜED ve Denizbank, emeklilere konut üretiminde önemli bir protokole imza attı. Emekliler için  İstanbul, Ankara ve Bursa'da hayata geçirilecek anlaşma ile ilk etapta 500 konutun üretimi sağlanacak.

Emekliler için bir konut seferberliği daha
TÜED ile Denizbank arasında imzalanan anlaşmaya ilişkin bir açıklama yapan TÜED Genel Başkanı Kazım Ergün, çok sayıda emeklinin ilerleyen yaşına rağmen kirada oturmayı sürdürdüğünü ve Türkiye'de emeklilerin konut sorununun sürdüğünü söyledi.

Emeklilere konspept proje: Denizkent
Ergün, emekliler için hazırlanacak projelerin yüzme havuzu, otopark vb sosyal yaşam alanları içereceğini de vurgulayarak: "Bu ay içinde Bursa, sonrasında ise İstanbul ve Ankara'da projelerimizin temellerini atacağız. Projelerimizin ortak ismi ise Denizkent olacak..." dedi. ,

DenizBank ile yapılan işbirliğinin emeklilerin konuta en yoğun talep gösterdiği İstanbul, Ankara ve Bursa gibi şehirler başta olmak üzere tüm Türkiye'de hayata geçirileceğini de belilrten Ergün:

"1 Milyon üyeye sahip, Türkiye'nne en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan TÜED sorumluluklarının bilincindedir. Dün olduğu gibi bugün de üyelerimizin sorumları için çalışmalarımızı sürdürüyoruz." şeklinde konuştu.