Depreme dayanıklı bina yarışması sonuçlandı

Doğal Afet Sigortaları Kurumu tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda birinciliği Balıkesir Üniversitesi kazandı

Depreme dayanıklı bina yarışması sonuçlandı

DASK tarafından bu yıl ikinci kez düzenlenen Depreme Dayanıklı Bina Tasarımı Yarışması'nda Balıkesir Üniversitesi'nden Kolezyum takımı birinci oldu. Takım üyeleri 10 bin TL'lik para ödülünün yanı sıra üniversitelerine de depremi simüle eden sarma masası kazandırdı. 

Depreme Dayanıklı Bina Yarışması'nda dereceye giren okullar
Yarışmada ikincilik ödülü ise Erciyes Üniversitesi'nden Aderans takımının olurken, üçüncülüğü Harran Üniversitesi'nden Atazade takımı kazandı. En İYi Deprem Performansı Özel Ödülü Yüzüncü Yıl Üniversitesi'nin Akdamar Projesine giderken, En İYi Mimari Özel Ödülü de, İstanbul Üniversitesi'nden Avangers takımının oldu. 

En İyi İletişim Berecisi Ödülü ise Cumhuriyet Üniversitesi’nden Heaven-İst projesinin oldu. Etkinlik boyunca katılımcılar tarafından yapılan oylamaya göre En İyi Yarışma Ruhu Ödülü’ne ise Sakarya Üniversitesi layık görüldü.

Dereceye giren takımlara ödüllerini DASK Yönetim Kurulu Başkanı Murat Kayacı, DASK Yönetim Kurulu Üyesi ve Türkiye Deprem Vakfı Başkanı Prof. Dr. Mustafa Erdik, DASK Yönetim Kurulu Üyesi Mehmet Kalkavan, DASK Koordinatörü İsmet Güngör, DASK Genel Sekreteri Serpil Öztürk verdi.