Dev bankanın genel müdüründen faiz açıklaması: Topu dikeriz

Denizbank genel Müdürü Ateş faiz oranlarının düşüşünü kendisinin de istediğini belirterek: Ama biz de yüzde 12 ile mevduat toplayıp yüzde 9 ile konut kredisi verirsek işletme olarak topu dikeriz..." dedi

Dev bankanın genel müdüründen faiz açıklaması: Topu dikeriz

Denizbank Genel Müdürü Hakan Ateş, bankaların son dönemde attığı faiz indirim kararlarıyla ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu. Kredi faiz oranlarındaki düşüşün devamını kendilerinin de istediğini belirten Ateş: "Ancak biz de yüzde 12 ile mevduat toplayıp yüzde 9 ile konut kredisi verirsek işletme olarak topu dikeriz ve ben de yönetici olarak sorumluluğumu yerine getirmemiş olurum..." dedi.

Devlet yatırım iklimini canlı tutmalı
Hakan Ateş, Devletin yatırım iklimini canlı tutması ve özel sektör ile ortak projeleri hayata geçirme adımlarını güçlendirmesi gerektiğini de vurgulayarak, faiz seviyelerinden ziyade düşük enflasyon ile büyümenin önemine dikkat çekti. Açıklamasında önümüzdeki yıllarda büyümenin istihdam yaratma açısından daha öncelikli bir hale gelececeğinin de altını çizen Ateş:

"Bankacılık sektörü üzerinde maliyet oluşturan kalemlerde gevşeme yaşandıkça ve enflasyon düştükçe, faiz oranlarına da eksi yönlü bir etki yaratacak şekilde yansıyacaktır..." ifadelerini kullandı. 

Denizbank mega projelere desteğini sürdürecek
Ateş diğer taraftan, Denizbank'ın başta 3. Köprü, 3. Havalimanı ve Kıbrıs Barış Suyu gibi mega projelere destek sunduğunu da hatırlatarak: "Kanal İstanbul projesi gündeme geldi. Nasıl diğer projelere destek sunduysak, bu milli projeye destek olmak da benim hayalimdir..." şeklinde konuştu.