Dev birleşme için ilk adım atıldı

Akiş GYO ve SAF GYO arasındaki birleşme stratejisi doğrultusunda ilk görüşmelere başlandı

Dev birleşme için ilk adım atıldı

Akiş Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı ve SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı, birleşme stratejisi doğrultusunda görüşmelere başladı. Birleşme görüşmelerinin başladığı bilgisi Kamuyu Aydınlatma Platformu ile paylaşıldı. 

Birleşme görüşmeleri başladı
Konuyla ilgili olarak bir açıklamada bulunan Akiş GYO Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Gökşin Durusoy, iki kurumun birleşmesi için görüşmelerin başladığını doğruladı. Durusoy:

"Bu işlemin tamamlanmasıyla hedeflerimiz arasında yer alan “sürdürülebilir büyüme” doğrultusunda önemli bir adım atacağız. Bu kararla birlikte gireceğimiz yeni dönemde, istikrarlı büyümemizi yenilikçi projelerle devam ettirerek gayrimenkul sektörüne öncülük etme vizyonumuzu sürdüreceğiz..." dedi.

Birleşme ile birlikte Akiş GYO'nun Akbatı AVYM ve cadde mağazacılığı gibi projelere ek olarak, SAF Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı markası altında faaliyetlerini sürdüren Akasya Alışveriş Merkezi'nden gelecek kira geliri ile Türkiye'nin en büyük GYO'larından biri haline gelmesi bekleniyor. 

KAP'a bildirildi
AKİŞ GYO tarafından dün Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, SAF GYO ile 6342 No'lu Sermaye Piyasası Kanunu ve SPK'nın ilgili tebliğleri doğrultusunda görüşmelere başlandığı bildirilmiş ve 

"Bu süreçte hukuki, teknik, vergisel, finansal ve sair değerlendirmelerin yapılabilmesini teminen danışman şirketlerin seçilmesine, karar verilmiştir." ifadelerine yer verildi.