Dev firmadan ayrılık kararı

Plastik pencere sektörünün en önemli firmalarından biri olan Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş., Türkiye'deki tek üretim tesisini kapatma kararı aldı

Dev firmadan ayrılık kararı

Plastik pencere sektörünün en büyük kuruluşlarından biri olan Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. Gebze'de bulunan Türkiye'deki tek üretim tesisini kapatma kararı aldı. Firma tarafında Kamuya Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada, kapatma gerekçesi kâr marjının düşmesi olarak açıklandı. 

Pimaş'tan KAP'a açıklama
Pimaş Yönetim Kurulu tarafından alınan karar doğrultusunda Pimaş Plastik İnşaat Malzemeleri A.Ş. 31 Mart itibarıyla Gebze'deki üretim tesislerini kapatma kararı aldı. Kamuyu Aydınlatma Platformu'na yapılan açıklamada:

"Yönetim Kurulumuz; 3 Nisan 2015 tarihli yönetim kurulu toplantısında alınan ve 1 Haziran 2016 tarihli Olağan Genel Kurul'da onaylanan kararlar doğrultusunda, Yönetim kurulumuzca yapılan iktisadi ve mali değerlendirmeleri üzerine, İnsan kaynakları raporlamaları ve mali planlamalara göre karlılık durumu giderek azalan şirketin Türkiye'deki tek üretim tesisi olan Gebze İşletmesinin 31 Mart 2016 tarihi itibariyle faaliyetine son verilmesine, yasal ve fiziki olarak üretim ve lojistik faaliyetleri açısından tesisin kapatılmasına karar vermiştir.” ifadelerini kullandı.

Pimaş'tan kapatma kararı
1963 yılında PWC boru üretimi alanında faaliyetlerine başlayan Pimaş, sektörün en önemli firmaları arasında yer alıyor. Türkiye genelinde 400'ü aşkın satış ağına sahip Pimaş'ın çoğunluk hissesi ise 75 ülkede faaliyetlerini sürdüren Belçikalı Deceuninck NV'ye ait...