Dev firmaların dev vizyonu: Kartal

DAP Yapı, AND Gayrimenkul, DKY İnşaat, İş Gyo ve Metsan gibi dev markalar tarafından oluşturulan Kartal Bölge Platformu ilçeyi, kültür, sana ve spor etkinliklerinin merkezi haline getirmek için güçlerini birleştirdi.

Dev firmaların dev vizyonu: Kartal

İnşaat sektörünün dev firmaları tarafından oluşturulan Kartal Bölge Platformu, Kartal'ın kültür, sanat ve spor merkezi haline getirmek için güçlerini birleştirdi. Mayıs ve Haziran ayları boyunca ilçenin yoğa, paten ve yelken yarışları gibi spor aktivitelerine sahne olmasını sağlayacak olan And Gayrimenkul, DAP Yapı, DKY İnşaat, İş GYO ve Metsan İnşaat, diğer taraftan Türkiye'nin en önemli sanatçılarını da Kartallılarla buluşturmayı sürdürecek.

Kartal'ın yıldızı parlamaya devam edecek
AND Gayrimenkul Genel Müdürü Ali Baki Usta İstanbul'un eski sahifiye yeri Kartal'ın bir sanayi merkezi haline geldiğini vurgulayarak: "Kartal’da devam eden dönüşüm ve değişim çalışmaları ile Kartal, kente değer katan bir yaşam merkezi olma yolunda hızla ilerliyor..." ifadelerini kullandı.

Kartal'ı değerli kılan nitelikler çok fazla
Kartal ve çevresini değerli kılan çok sayıda kriter olduğunu söyleyen DAP Yapı Yönetim Kurulu Başkanı Ziya Yılmaz da başta Sabiha Gökçen Olmak üzere ulaşım akslarına yakınlığa dikkat çekti. Yılmaz: 

Dev firmaların dev vizyonu: Kartal

"Bu sayede dünyaya erişim çok kolay. Türkiye’nin büyük şirketlerinin yönetim yerleri Kartal ve çevresinde. İş dünyasının yanında, markalı konut projelerinin merkezi de Kartal oldu" ifadelerini kullandı.

Son 10 yılın yatırım şampiyonu: Kartal
Kartal'da son 10 yılda hayata geçirilen toplu ulaşım ve alt yapı yatırımlarının bölgenin kalkınmasına önemli bir katkı sunduğunu söyleyen DKY İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya da:

Dev firmaların dev vizyonu: Kartal

"Bu yatırımların da etkisiyle bölge kısa zamanda İstanbul’un gözde iş ve yaşam merkezi haline geldi. Kadıköy-Kartal arası metroyla 25 dakika. İnsanlar konuta yatırım yaparken ilk olarak toplu taşıma imkânlarına bakıyor" dedi.

Mega projelerin merkezinde
İş GYO Genel Müdürü Turgay Tanes de Kartal'ın İzmit Geçiş Köprüsü, Yüksek Hızlı Tren çalışmaları, 3. Köprü ve Kuzey Marmara Otoyolu gibi mega projelerin merkezinde bulunduğunu vurgulayarak:

Dev firmaların dev vizyonu: Kartal

"Kartal ise bu yatırımların tam merkezinde olması nedeniyle Altın Çember olarak nitelendirilen bölgenin başkenti konumunda. Kartal’a da dokunan tüm bu büyük yatırımlar sadece ulaşım kolaylığı olmaktan çıkıp önemli bir yatırım fırsatına dönüşüyor." dedi.

Metsan Yönetim Kurulu Başkanı Cemalettin Satoğlu da, Kartal'ın binlerce yıldır çok sayıda medeniyetin merkezlerinden biri olduğunu vurguladı ve:

"Biz de hem mimari-tasarım anlamında hem de bilinirlik anlamında Kartal’ın tüm dünyaya tanıtılmasına projelerimizle destek oluyoruz" dedi.