Dev fuara dev ilgi: 110 bin 430 ziyaretçi

Dünyanın en büyük beş etkinliğinden biri olan 39. Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul 110.430 yerli ve yabancı ziyaretçiyi ağırladı.

Dev fuara dev ilgi: 110 bin 430 ziyaretçi

YEM Fuarcılık tarafından geçen hafta içinde 39. kez düzenlenen Yapı Fuarı-Turkeybuild İstanbul, büyük bir ilgi gördü. 10-14 Mayıs tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi'nde gerçekleştirilen etkinlik 110.430 kişi tarafından ziyaret edildi. 

Bölgenin en büyük etkinliği
Fuarla ilgili olarak bir değerlendirmede bulunan YEM Fuarcılık Genel Müdürü Burcu Başer, 110.430 yerli ve yabancı tarafından ziyaret edilen 39 Yapı Fuarı'nın böygenin en büyük etkinliği olduğunu bir kez daha gösterdiğini söyledi. Başer, fuarların iş hacmine önemli bir destek sunduğunu, YEM Fuarcılık'ın da yapı sektörüne sunduğu katkıyı günden güne artırmak gibi  öncelikli görevi bulunduğunu belirterek:

"Bu bağlamda, bu yıl “İş Geliştirme Platformu Etkinlikleri”nin içeriğini zenginleştirerek sektöre yarattığımız faydayı artırmayı hedefledik. 5 yıldır başarıyla sürdürdüğümüz “Konuk Ülke Projesi”ni bu yıl “Konuk Bölge Afrika Projesi” başlığı altında gerçekleştirdik. "dedi.  Açıklamasında İran pazarının masaya yatırıldığı etkinliklere de dikkat çeken Başer:

"Tüm bu etkinliklerle sektörümüzün gelişmesi, bilgi akışının sağlanması, ihracatın artması, yeni iş ve işbirlikleri için önemli platformlar yaratmış olduk. Bundan sonra da çalışmalarımızı ve yatırımlarımızı fuarlarımızı, dolayısıyla sektörümüzü geliştirmek üzere devam ettiriyor olacağız.” dedi

Dev fuara dev ilgi: 110 bin 430 ziyaretçi

Altın Mıknatıs "En İyi Stand Tasarım" Ödülü Lineadecor'un oldu
Yapı Fuarları'nın gelenekselleşen etkinliği Altın Mıknatıs"En İyi Stand Tasarım Ödülü" de bu yıl Lineadecor'a gitti. Lineadecor Tasarım Ekibi'nden Ürün Geliştirme Müdürü Timur Erbil'in tasarladığı Lineadecor-Dekor Ahşap Ürünleri A.Ş. standını, SU Mimarlık Dekorasyon'dan Mimar Sılı Uzundurukan imzalı Hekim Yapı Standı ve HUNN İç Mimarlık'tan Kadir Yurdakul'un imzasını taşıyan DYO standı izledi.