Dev inşaat şirketleri yönünü Anadolu'ya çeviriyor

GYODER'in yeni dönem stratejisini belirlerken üyelerin görüşlerine büyük önem verdiklerini söyleyen Başkan Feyzullah Yetgin "İstanbul dışında, Türkiye'yi kapsayacak strateji ile Anadolu şehirlerini kucaklamayı düşünüyoruz..." dedi.

Dev inşaat şirketleri yönünü Anadolu'ya çeviriyor

GYODER'in yeni dönem stratejilerini kamuoyu ile paylaşmak amacıyla bir basın toplantısı düzenleyen GYODER Başkanı Dr. Feyzullah Yetgin, yeni hedef ve stratejiler doğrultusunda kurumun yönünü Anadolu'ya çevireceğini söyledi. Yetgin, görev gelmelerinin ardından GYODER üyelerinin talep ve beklentilerine büyük önem verdiklerini belirterek "Üyelerimizin ortak görüşlerinden biri de kurumun Anadolu'ya yönelmesiydi. Biz de bu dönem İstanbul dışında Türkiye'yi kapsayacak bir strateji ile Anadolu kentlerini kucaklamayı hedefliyoruz..." dedi. 

Sektörün Anadolu'daki oyuncuları GYODER'de buluşacak
Yetgin yeni strateji kapsamında "Geleneksel Kentler Zirvesi"ni 3 farklı şehirde düzenleyeceklerini de hatırlatarak "2017 yılı içinde Gelişen Kentler Zirvesi'nin yapılmasının planlandığı şehirleri de önümüzdeki günlerde kamuoyu ile paylaşacağız... " ifadelerini kullandı. Yeni Gelişen Kentler Zirvesi'nin bir devamı niteliği taşıyan Anadolu Roadshow etkinliği ile de önemli çalışmaların hayata geçirileceğini ve Türkiye'nin son dönemde cazibe merkezi haline gelen kentlerine yöneleceklerini vurgulayan GYODER Başkanı

"Tüm Anadolu şehirlerindeki sektör oyuncularını da üyelerimiz arasında görmek istiyoruz. Büyükşehirlerin yanı sıra gelişmekte olan Anadolu şehirlerini de GYODER olarak kapsamayı arzu ediyoruz. Bu yıl düzenleyeceğimiz Gelişen Kentler Zirvesi ve devamı niteliğindeki Anadolu Roadshow’ları ile bir Anadolu çıkarması planlıyoruz” şeklinde konuştu. 

Gayrimenkul Zirvesi Nisan ayında toplanacak
Dr. Feyzullah Yetgin, Gayrimenkul sektörünü buluşturan Gayrimenkul Zirvesi etkinlik tarihinin de bundan sonrası yıllar için Nisan ayı olarak belirlendiğini de hatırlatarak "Sektörün en önemli organizasyonunu, gneiş bir içerik ve sektör için önemli bir tema ile 2018 yılı Nisan ayında gerçekleştireceğiz. Etkinlik sürpriz konuklarla zenginleşecek..." ifadelerini kullandı. 

GYODER'in uluslararası bir platform olma yolunda adımlar atacağını ve daha fazla Sivil Toplum Kuruluşu ile buluşacağını da belirten Yetgin "Yeni dönemde mevcut ilişkileri daha da geliştireceğiz. Bununla birlikte kamu kurumları ve yerel yönetimlerle işbirliği içindeki çalışma anlayışımızı da geliştirerek sürdüreceğiz. Ortak amacımız; gayrimenkul sektörünün büyümesine, güçlenmesine ve ülkemizin daha güçlü bir ekonomiye sahip olmasına katkı sağlamaktır.” dedi.