Dev Körfez Firması yeni projesi için Sabri Paşayiğit ile el sıkıştı

Türkiye’nin önde gelen mimarlık ofislerinden Sabri Paşayiğit Design Office - SPDO, Körfez bölgesinin en büyük gayrimenkul firmalarından Al Qandeel ile Umman’da hayata geçirilecek yeni proje için el sıkıştı.

Dev Körfez Firması yeni projesi için Sabri Paşayiğit ile el sıkıştı

Türkiye’den Azerbaycan’a, Umman’a kadar birçok noktada onlarca proje geliştiren Sabri Paşayiğit, dünyanın en büyük gayrimenkul fuarı Dubai Cityscape’te uluslararası alanda faaliyet gösteren gayrimenkul firmalarıyla buluştu. Dubai Cityscape Fuarı’nda Körfez bölgesinde faaliyet gösteren firmalarla bir araya gelen Sabri Paşayiğit Design Office, Birleşik Arap Emirlikleri ve Körfez hattına imzasını atacak.

Paşayiğit: Körfez ülkeleri Türkiye'yi yakından takip ediyor
Dubai'deki etkinlikte Körfez bölgesinden iki firmayla önemli anlaşmalara imza attıklarını söyleyen SPDO Kurucusu Sabri Paşayiğit: "Müteahhit firmalarımızla da ortak projeler geliştiriyorlar. Bununla birlikte bizim projelerimizi de araştırıp standımızı ziyaret eden firmalar oldu. Bu firmalardan ikisi ile el sıkıştık ve Körfez bölgesinde iki önemli projeye imzamızı atacağız" ifadelerini kullandı. 

Dev Körfez Firması yeni projesi için Sabri Paşayiğit ile el sıkıştı

Türklerin projeleri son derece başarılı
Türkiye'nin inşaat sektöründe kat ettiği yolu "inanılmaz" olarak niteleyen Al Qandeel Real Estate yetkilisi Al-Lawati de uzun yıllardadır Türkiye'den mermer ithal ettiklerini hatırllattı. Al-Lawati: 

"Türk müteahhitlerle iş birliği yapan dostlarımız da var. Mimari anlamda da son derece başarılı projeler geliştiriyorlar. Biz de Türkiye’deki projelerini yakından takip ettiğimiz ve son derece başarılı bulduğumuz Sabri Paşayiğit ile Umman’daki projemiz için anlaştık." şeklinde konuştu.