Dev proje, düşük aidat: Tema İstanbul

Temmuz ayında konut teslimlerinin gerçekleştiği Tema İstanbul'da yaşam başlıyor. Yüzde 84'ü yeşil alana ayrılan projede aidatlar 143-183 TL aralığında olacak.

Dev proje, düşük aidat: Tema İstanbul

Temmuz ayı içinde teslimlerin yapıldığı Tema İstanbul projesinde yaşam, Temmuz ayındaki teslimlerle birlikte başladı. Proje, MESA, ARTAŞ-Avrupa Konutları, ÖZTAŞ, KANTUR-AKDAŞ Ortak girişimiyle hayata geçirildi. Proje ile ilgili açıklamasında köklü ve büyük kuruluşlar tarafından hayata geçirilen Tema İSTANBUL'un Ortak Girişim Gurubu üyeleri için gurur ve onur kaynağı olduğunu belirterek: 

Dev proje, düşük aidat: Tema İstanbul

"Tema İstanbul gerçekten de her yönü ile olduğu kadar sunduğu yaşam olanaklarıyla da özel ir proje oldu..." dedi. 

Konutların yüzde 85'inden fazlası satıldı
Projenin ciddi satış rakamlarına ulaştığını vurgulayan Boysanoğlu, dairelerin yüzde 85'nin satıldığını belirtti. Boysanoğlu: " . Tema İSTANBUL’da toplam 3.045 adete ulaşan konut satışlarının, yaşamın başlamasıyla birlikte kısa sürede tamamlanacağını tahmin ediyoruz" ifadelerini kullandı.

İlk başkan Süleyman Çetinsaya
ARTAŞ-Avrupa Konutları Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Çetinsaya da, kurulan yönetim kurulunun ilk başkanının kendisi olacağını belirterek, düşük aidat imkanlarına dikkat çekti. Aylık aidatların 143-183 TL aralığında belirlendiğini vurgulayan Çetinsaya çok önemli firmaların projedeki yerlerini aldığının altını çizdi. KANTUR-AKDAŞ Yönetim Kurulu Başkanı Ali Kantur da, konut bölgesinin birbirinden farklı yükseklik ve tipteki 61 bloktan oluştunu belirterek: 

"Tema İSTANBUL’da 1+1’den, 4+1’e kadar farklı farklı tip ve büyüklükte toplam 3.531 konut bulunuyor. Tema İSTANBUL’da 70’in üzerinde farklı tipteki konut alternatifleriyle, ailelerin tüm ihtiyaçları karşılanıyor” dedi. 

Dev proje, düşük aidat: Tema İstanbul

TEMA İStanbul Genel Müdürü Mesut Arslan da 2018 yılında tamamlanacak TEMA Metro durağıyla birlikte projenin ulaşım imkanlarında önemli bir aşamaya gelienceğini söyledi. Arslan:

"Tema İSTANBUL, TEM, E-5, Sahilyolu ve 3. Köprü bağlantı yolları gibi ana arterlerin kesişme noktasında. Atatürk Havalimanı ve yapımı sürdürülen 3. Havalimanı’na en kolay ulaşım noktasında. Bununla birlikte Tema İSTANBUL, ulaşım açısından da bölgesine, çevresine değer katıyor. " dedi. 

 

Firma Bilgisi: Mesa
Proje Bilgisi: Tema Istanbul