Dev projede bir istasyon unutuldu

Kartal-Kadıköy metro hattı üzerindeki Yenisahra semtinde, istasyona tek taraflı giriş yapılması vatandaşları çileden çıkardı. Yolcular, trene gitmek için kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor

Dev projede bir istasyon unutuldu

Kartal-Kadıköy metro hattı Yenisahra İstasyonu’nda tek taraflı giriş krizi yaşanıyor. Tüm duraklarda E-5’in alt ve üst tarafına en az bir giriş bulunacak şekilde inşa edilen hattın Yenisahra durağında, yalnızca bir tane giriş inşa edilmesi vatandaşları çileden çıkardı. E-5’in üst kısmından gelen yolcular trene ulaşmak için kilometrelerce yürümek zorunda kalıyor. 

Yenisahra durağında bir giriş eksik
Konuyla ilgili bir açıklama yapan Ataşehir Fen İşleri Müdürü Deniz Kutlu, metro hattındaki sorunun özellikle Yenisahra'dan gelen yolculara büyük bir yük bindirdiğini söyledi. Deniz: "Metro E-5'in kenarından geçiyor. Yenisahra Mahallesi'nde oturan vatandaş bir kilometre yol yürüyerek metro durağına gitmeye çalışıyor. Bunu Büyükşehir Belediyesi planlamıştı ve neye göre planladı, bilmiyoruz. Ama vatandaş büyük eziyet çekiyor. 

Vatandaştan isyan
Diğer yöndeki istasyona ulaşmak için vatandaşların büyük uğraşlar verdiğini ve haklı olarak isyan ettiklerini belirten Yenisahra Mahalle Muhtarı Saadettin Kahraman da, söz konusu aksaklığın, metro giriş alanının İSKİ arazisi içinde kalmış olmasına bağladı.