Dev projeler için geri sayım başladı

Türkiye'nin dünyada örnek gösterilen projeleri yavaş yavaş açılıyor. Yıl sonuna kadar dört projenin daha bitmesi planlanıyor

Dev projeler için geri sayım başladı

Türkiye'nin dünyada örnek gösterilen mega projeleri yavaş yavaş açılıyor. Yıl sonuna kadar dört projenin daha bitmesi planlanıyor. İşte bu yıl hizmete açılması planlanan Türkiye'nin dev projeleri...

Osmangazi Köprüsü bugün açılıyor

İzmir ve İstanbul arası yolculuk süresini 3,5 saate indirecek olan Gebze-Orhangazi-İzmir Otoyolu'nun en önemli ayağını oluşturan Osmangazi Köprüsü açılışı bugün gerçekleşecek. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın katılımıyla gerçekleşecek tören ile açılacak olan proje İstanbul’u Yalova, Bursa, Balıkesir, Manisa, Kütahya ve İzmir’e bağlayacak.

Dev projeler için geri sayım başladı

Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos'ta açılacak

İstanbul Boğazı'na inşa edilen 3. Köprü Yavuz Sultan Selim Köprüsü 26 Ağustos'ta açılacak. 120 kilometre uzunluğundaki Odayeri-Paşaköy kesimi üzerindeki köprü, gidiş ve geliş istikametlerinde dörder karayolu şeridi ile ortada iki demiryolu şeridi olmak üzere toplam 10 şeritten oluşacak. 

Dev projeler için geri sayım başladı

Avrasya Tüneli yıl sonunda açılacak

20 Aralık'ta hizmete girmesi planlanan Avrasya Tüneli, dünyanın en iyi mühendislik projeleri arasında gösteriliyor. Dünyada deniz altından en derinden geçecek tünel olan Avrasya Tüneli 14,6 kilometre toplam uzunluğa sajip. Projenin deniz altından geçen kısmı ise 3,4 kilometre uzunluğunda olacak. 

Dev projeler için geri sayım başladı

Demir İpek Yolu yıl sonunda

''Demir İpek Yolu'' adlandırılan Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu Projesi yıl sonunda hizmeye açılacak.  Bakü-Tiflis-Ceyhan ve Bakü-Tiflis-Erzurum projelerinden sonra her üç ülkenin gerçekleştirdiği üçüncü büyük proje ile 1 milyon yolcu ve 6,5 milyon ton yük taşınacak.