Dev projeye işletmeci aranıyor

İSTOÇ yönetimi, çatı ve cephe işlemlerinin 2014 sonuna kadar bitmesi beklenen, 34 katlı dev İSTOÇ projesi için işletmeci arıyor

Dev projeye işletmeci aranıyor

İSTOÇ yönetimi, 2006 yılında kaba inşaatı tamamlanan ve 2014 yılı içerisinde çatı ve cephe kaplama işlemlerinin bitmesi beklenen İSTOC Ticaret Merkezi projesi için işletmeci arıyor. 34 kat üzerinde 400 odası bulunan bir otel ve 95 bin metrekarelik kullanım alanlı AVM'ye sahip proje hakkında bir açıklama yapan İSTOC Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gönül, projede yaşanan gecikmelerin, karar alma sürecinden kaynaklandığını söyledi.

800 yatak kapasiteli otel
Dünya Gazetesi'nden Leyla İlhan'ın haberine göre, 11 üyenin aldı kararın 3 bin 950 üyeli Genel Kurul'tan geçtiğini, ayrıca askeri alana yakınlığı nedeniyle 34 kat yüksekliğinin sorun yarattığı söyleyen Gönül, 800 yatak kapasiteli ve yuvarlak konseptli ilk bölge otelinin, Bağcılar-Mahmutbey lokasyonunun en büyüğü olacağını söyledi. 137 mağazanın yer alacağı ve 95 bin metrekeralek kullanım alanına sahip AVM'de si mağazaların 45 metrekare ile 137 metrekare arasında olduğunu anlatan Gönül: 'Üyelerimiz arasında AVM'lerde mağazaları olan pek çok perakendeci var. İstesek çok kısa sürede bu iyelerimizle bu AVM'yi züccaciye sektöründeki firmalarla doldurabilir. Ancak karma konseptte farklı sektörlerde mağazaların olacağı bir AVM istiyoruz.' dedi. 

Üyeler için yeni yatırımlar
İSTOÇ'un Ticaret Merkezi içerisinde 4 yeni plaza yaptığını da vurgulayan Mustafa Gönül, 2015 yılı üçüncü çeyreğinde bitirilmesi beklenen plazaların YT Blokta yer alanın 31 bin 350 metrekare alan üzerinde kurulduğunu ve 3'ü dükkan 77'si büro olmak üzere 80 bağımsız bölüme sahip olacağını söyledi.