Devlerin gözü Nakliyeciler Sitesi’nde

Kentsel dönüşüm projeleriyle değerlenen Zeytinburnu'ndaki 245 dükkanlık Nakliyeciler Sitesi’nin taşınmasıyla arazi gayrimenkul geliştiren şirketlerin yakın takibine girdi

Devlerin gözü Nakliyeciler Sitesi’nde

28 Ekim 2013 / emlakwebtv
123 dönümlük arsa için yabancı ve yerli yatırımcılar 4 yılı aşkın süredir görüşmeleri sürdürüyor.İstanbul Nakliyat Ambarları İşletme Kooperatifi'ne (NAKO) bağlı 185 hak sahibine ait arazi için istenen bedel ise 250 milyon dolar.

Hissedarlar, Dükkân başına ortalama 1 milyon dolar istiyor
Nurol, Mesa, Tahincioğlu, Varyap, EgeYapı, Dumankaya, Nef gibi firmaların talip olduğu arsada TOKİ'nin de proje geliştirebileceği konuşuluyor. Dükkân başına ortalama 1 milyon dolar isteyen hissedarlar kat karşılığı iş modeline sıcak bakmayıp, nakit satış hedefliyor.

Özçelik: “dükkanların 10 ayda teslim edilmesi planlanıyor"
Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı (TOKİ) ile anlaşma aşamasına geldiklerini belirtenTürkiye Nakliyeciler Derneği Başkanı Erol Özçelik, "TOKİ, Hadımköy Yeşilbayır bölgesinde 220 dönüm alanda yeni bir saha inşa edecek. Sözleşmemizde 2 yıl yazıyor ama yeni dükkanların 10 ayda teslim edilmesi planlanıyor" dedi. Özçelik, Ziraat Bankası ile anlaşma yaptıklarını veyeni alan için 10 yılda ödeme planı çıkardıklarını söyledi. Boşaltılacak arsada hak sahibi olan Özçelik arazi içindeki sosyal alanların bulunduğu 30 dönümlük arsanın NAKO'ya ait olduğunu dile getirdi.