Devlet desteği sektörü güçlendirir

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sektöre peşinat desteği açıklamasını yorumlayan Evrim Karayel, devletin adımının sektörün gelişimine katkı sunacağını söyledi

Devlet desteği sektörü güçlendirir

Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun sektöre peşinat desteği açıklamasını yorumlayan Gürallar Yapı Genel Müdürü Evrim Karayel devletin bu adımının sektörün gelişimine katkı sunacağını söyledi. 

Konut alıcısı açısından olumlu teşvik
Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun, Ankara'da gerçekleştirilen inşaat sektörü zirvesinde yaptığı açıklamaların sektörde bir hareketlilik başlatacağını belirten Karayel:

'Başbakan Ahmet Davutoğlu'nun konut satın almak isteyen vatandaşa, peşinatın yüzde 15 ila 20'si oranında destek verileceğini belirtmesi, konut alıcısı açısından olumlu bir teşviktir. Bu şekilde, pahalılaşan pazarda yeniden bir hareketlilik başlayacaktır. Devletin attığı bu adım, toplam sermayenin artmasına ve ekonominin ivmeli şekilde iyileşmesine- hızlanmasına sebep olacaktır. Bu teşvikle halk birikime yönlendirilecek ve böylece yapılan birikimin gayrimenkule dönüştürülmesi sağlanacaktır. Yarınlarda Türk ailelerinin gelişmesine katkıda bulunacak bu teşvikin detayları belli olduktan sonra halkımız konuyla ilgili hızlı hareket edecektir.' ifadesini kullandı.